Szukaj, dotykaj, sprawdzaj- Akademia Mądrego Dziecka

„Akademia Mądrego Dziecka” to opracowana przez polskich ekspertów nowoczesna seria edukacyjna wspierająca kompleksowy rozwój dzieci zarówno tych najmłodszych, ale i starszych. Książki z kilkunastu podserii pomagają doskonalić ważne umiejętności niemowlaków i przedszkolaków: słuchanie, rozumienie, logiczne myślenie, psychomotorykę, rysowanie, liczenie, naklejanie, rozpoznawanie kształtów i liter, pisanie po śladzie. Rozwijają wyobraźnię, słownictwo i sprawność manualną, poszerzają wiedzę o sobie i świecie, uczą wartości społecznych. Dzieci szybciej uczą się, gdy czerpią z tego przyjemność, a pozytywne emocje pomagają przyswoić wiedzę. Książki z serii „Akademia Mądrego Dziecka” są interaktywne, dostosowane są do wieku, interesujące i ciekawe, zachęcają do samodzielnego odkrywania świata i pomagają go zrozumieć.AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA. ZABAWA W CHOWANEGO

Kartonowe książeczki w nowej serii „Zabawa w chowanego. Akademii mądrego dziecka” mają duże, filcowe i wytrzymałe klapki, które odporne są na ciągnięcia małych rączek i zapewnią super zabawę. Na każdej stronie zadajemy maluszkowi pytanie: gdzie się schował jednorożec, kurczaczek, samochód czy kotek. Za każdym razem maluszek otwiera duża, filcową klapkę i znajduje postać. Na ostatniej stronie szukamy naszego czytelnika zadając mu pytanie: „A gdzie ty jesteś?” Pod ostatnią klapką znajdziemy lusterko: - „Tutaj jesteś”!

Seria książeczek „Zabawa w chowanego” to bardzo dobry pomysł na wspólne spędzenie czasu z maluchem. Otwieranie dużych, filcowych klapek ćwiczy małą motorykę, a barwne ilustracje stymulują zmysł wzroku. Dodatkowo czytając ćwiczymy zdolność skupiania się u dziecka. Polecamy inne książeczki w serii „Zabawa w chowanego”: „Gdzie się schował kurczaczek?”, „Gdzie się schował samochód?”, „Gdzie się schował jednorożec?”, „Gdzie się schował kotek”.AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA. DOTYKAM , ZGADUJĘ.

„Dotykam, zgaduję” to nowa seria w ofercie „Akademii Mądrego Dziecka”. To duże, kartonowe książeczki, które zachęcają dziecko oraz dorosłego do wspólnej zabawy i czytania. Na każdej rozkładówce mamy fragment materiału do dotknięcia, pogłaskania oraz tekst, który jest wskazówką jakie to może być zwierzątko. Próbujemy razem z dzieckiem odgadnąć, a następnie możemy zachęcić małego czytelnika do otworzenia dużej klapki i sprawdzenia jakie zwierzątko tam się ukryło. Dzięki użyciu różnych struktur dziecko pobudza zmysł dotyku oraz ćwiczy koordynację wzrokowo- ruchową. Jest to też świetna zabawa i wspólnie spędzony czas.  
Wydawnictwo HarperCollins Polska - książki dla dzieci i dorosłych

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger