Reksio Szczeniak i Reksio Encyklopedia- nowe pozycje wydawnicze

Jakiś czas temu pokazywałam Wam przecudowną książkę z bajkami o słynnym piesku, którego kojarzy chyba każdy z nas ( wpis tu-->wielka księga przygód Reksia ). Duże, przepiękne, bardzo kolorowe ilustracje przykuwające wzrok nie tylko najmłodszych i niedługie opowiadania zachęcają do wspólnego spędzania czasu przy książkach. Pod koniec września na rynku pojawiły się dwie nowości wydane przez wydawnictwo Papilon, o których chcę Wam dziś powiedzieć. 

Cudowny Reksio z mojego dzieciństwa powraca w wielkim stylu ! Niezmiernie cieszy mnie fakt, że moje dzieci też mogą po poznać i to nie tylko z ekranu telewizora. Przyjrzyjmy się zatem dwóm nowościom na rynku czytelniczym a zacznijmy od tej dla młodszych dzieci : REKSIO SZCZENIAK


Książka Reksio szczeniak powstała we współpracy z Fundacją imienia Heleny i Lechosława Marszałków Reksio . Została napisana na podstawie odnalezionego po latach scenariusza twórcy postaci Reksia – Lechosława Marszałka pt. “Reksiowe cyrki”. Był to pierwszy scenariusz filmu o Reksiu, który niestety nigdy nie powstał.

Choć wychowywałam się między innymi na tej bajce, tą konkretną historię poznałam po raz pierwszy podczas czytania jej z moimi dziećmi. Książka jest dość długa i my podzieliliśmy ją sobie na 3 wieczory jednak napisana w bardzo przystępnym dla dzieci języku. 

Małego pieska porzuconego przy drodze znajduje Adaś, który bardzo kocha wszelkie zwierzęta. Z pewnością odziedziczył to po swoich rodzicach, którzy bez wahania postanawiają nadać Reksiowi nowy dom. Nasz bohater w tej książce miewa wiele różnych czasem bardzo nie przyjemnych historii. Gdy okazuje się, że świetnie dogaduje się z kolegami z podwórka, potrafi stworzyć z nimi bardzo niespotykany chór i jest przy tym bardzo szczęśliwy nagle zostaje porwany przez właściciela cyrku. Po jakimś czasie udaje mu się z niego uciec ale nie jest to koniec przygód. Ta książka warta jest przeczytania i spędzenia przy niej dłuższej chwili razem z dziećmi.

Pojawia się tu mnóstwo emocji, doświadczeń i uczuć- od ogromnej miłości, przez przyjaźń do rozczarowania. 


REKSIO ENCYKLOPEDIA- to pozycja idealna dla wszystkich dzieci uczęszczających do szkoły. Jestem przekonana, że w domu, w którym znajdują się uczniowie szkoły podstawowej ta książka będzie często otwierana. Encyklopedia powinna być w zasięgu ręki każdego dziecka a jak jeszcze jest napisana w taki sposób jak ta wręcz się prosi by ją przeglądać i dowiadywać się ciekawostek o otaczającym nas świecie. Na każdej stronie towarzyszy nam nasz ulubiony piesek.

Ta publikacja podzielona jest na następujące rozdziały :

- ASTRONOMIA
- CHEMIA I FIZYKA
- CZŁOWIEK I ŻYCIE
- KRÓLESTWO ZWIERZĄT
- MATKA ZIEMIA
- TECHNIKA, NAUKA I HISTORIA

Młody czytelnik dowie się między innymi jak powstał świat, czym są gwiazdy jak działa nasz układ nerwowy, czym jest lęk, strach i fobia, jak powstaje tęcza, trzęsienie ziemi i pozna wiele innych ciekawostek. Ta pozycja jest dla ciekawych świata dzieci od lat 6 wzwyż. Myślę sobie, że może być idealnym prezentem na urodziny czy inne nadchodzące święta choćby te mniejsze: Mikołajki lub Święta Bożego Narodzenia. Jestem pewna, że ta książka wiele wniesie w życie dziecka.1 komentarz:

Copyright © 2016 SchwytaneChwile , Blogger