Samogłoski w plenerze

Wspomaganie mówienia, naukę czytania poszczególnych liter zaczynamy od samogłosek. Uczy się Franio i Staś jednocześnie. Nauka nie może być nudna :)

Któż z Was nie tworzył kul z papieru ? Zawinięta gazeta oklejona papierową taśmą malarską to jest to :D Kule, którymi osobiście rzucaliśmy się na przerwach jeszcze w podstawówce. Tym razem postanowiłam wykorzystać je troszkę inaczej :)


Samo ściskanie, ugniatanie, klejenie jest ważne gdyż ćwiczymy siłę rąk. Do zabawy dołączyłam papierowe talerzyki ( zwykłe karteczki byłyby zbyt banale).

Zabawa 1- rzucanie do celu

Ja podnoszę talerzyk głośno wypowiadając literę na nim napisaną a Franio wyszukuje kulę ( z tym samym symbolem) z jednego pojemnika i wrzuca do drugiego z określonej odległości powtarzając nazwę. Mówi tyle razy, aż uda mu się trafić :)Zabawa 2

Zabawa w sklep. Tu przydały nam się auta z firmy WADER ( swoją drogą najlepsze zabawki ogrodowe na świecie)  :) Franio był dostawcą ja kupującym. Jeździł z miejsca, gdzie było pudło z kulami i dowoził takie, jakie sobie zażyczyłam. Jak to mówią " klient nasz Pan". Tu sprawdzałam, czy zapamiętał która samogłoska jest która :)


Zabawa 3

Każdy z nas otrzymał pudło z nabojami ( po 3 kule) . Rzucaliśmy nawzajem w siebie i w swoje pudełka tak by osobiście się ich pozbyć a by przeciwnik miał ich koło siebie jak najwięcej. Wygrywał ten , który w pudełku nie miał ani jednej przez np 3 minuty zabawy.


Zabawa 4

By przyswoić sobie samogłoski jeszcze lepiej wymyśliłam wierszyk, który zapisany celowo w poniższy sposób możemy czytać razem. Mistrzem tworzenia może i nie jestem ale wiem, jak ćwiczyć pamięć mojego syna :)


Zabawa 5

Samogłoski na rzepach. Tu chyba nie muszę się rozpisywać ? Odrywanie i przyklejanie cały czas robi u nas furorę zwłaszcza u młodszego Stasia :)Możecie jeszcze pozawieszać, poukładać w różnych miejscach w domu, ogrodzie talerzyki papierowe a kule położyć w drugim miejscu. Na Waszą komendę dziecko jak najszybciej niech daną literą rzuci bądź położy w miejscu, które wcześniej określiliście talerzykami.

2 komentarze:

  1. Nasza zabawa z zeszłego roku ps tależyki świetnie się unosza moja córka miała super zabawe

    OdpowiedzUsuń
  2. Nasza zabawa z zeszłego roku ps tależyki świetnie się unosza moja córka miała super zabawe

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger