Basia i przyjaciele- dalsze losy

Kolejne nowości od wydawnictwa Egmont. Basia to dziewczynka , która lubi mieć swoje zdanie. Bywa kapryśna, jednak nie da się jej nie lubić. Ta mała dziewczynka ma głowę pełną pomysłów na spędzanie wolnego czasu . Tym razem do wspólnych zabaw zaprosiła swoich przyjaciół ( a może to oni zaprosili ją ?) .


Całkiem niedawno zostały wydane nowe pozycje tej kultowej serii książek.. Basia i przyjaciele, to historię pełne emocji związanych z rówieśnikami i przyjaciółmi.


Anielka to przyjaciółka Basi. Bardzo tęskni za swoim tatą, który jest artystą i często przebywa poza domem gdyż tego wymaga od niego praca. Dziewczynka z utęsknieniem wypatruję wizyty ojca w oknie w pokoju na poddaszu na którym mieszka wraz z mamą. Bardzo za nim tęskni. Smutnieje coraz bardziej, gdy ten nie nadchodzi. Z pomocą przybywa jednak Basia. Przyjaciółka zostaje na noc i rozwesela Anielkę już od samego wejścia do jej domu. Rozmowom, wygłupom, opowieściom nie było końca. Następnego dnia tata wrócił do domu, wyjaśnił, dlaczego się spóźnił a Anielce wtulonej w jego nogi nie było już nic więcej potrzebne do szczęścia. Opowieść o tęsknocie, przyjaźni i pocieszaniu się na wzajem.

To co tu przeczytaliśmy potwierdza moje twierdzenie, że ojciec jest równie ważny w życiu dziecka jak i mama.Dzień Antka zaczął się fatalnie- mama zabrała tablet, kazała odrabiać lekcję i posprzątać pokój. Zbuntowany, wściekły trochę histeryczny chłopiec, który chciał postawić na swoim przed mamą. Ta strasznie dużo od niego wymagała ( tak mu się bynajmniej wtedy wydawało). Niestety musiał zrobić wszystko o co stanowczo prosiła bo po południu miał się bawić ze swoim kuzynem. Niespodzianką było to, że ciocia zostawiła u nich na całe popołudnie również siostrę Janka- Basię. Chłopcy chcieli bawić się w piratów. Co dziewczyna może wiedzieć o wyprawach za morze, o poszukiwaniu skarbów i uciekaniu przed wrogami ? Okazało się, że oni również nie zawsze potrafią współpracować. Pokłócili się o swój okręt, który stworzony był z łóżka i krzesła w pokoju Antka. Po chwili jednak stwierdzili, że przydałby im się majtek, którym miałaby być Basia ze swoim misiem Zdziśkiem. Tylko czy ona zechce się z nimi ponownie bawić gdy wcześniej stwierdzili, że nie nadaje się do ich załogi ? 


Wydawca: Wydawnictwo Egmont
Autor: Zofia Stanecka
Ilustrator: Marianna Oklejak
Ilość stron: 24
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2016


2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger