Pozwól mi tworzyć - inspirująco z Bambino

Są rzeczy, których w naszym domu nie może zabraknąć. Rzeczy, które przedszkolak powinien mieć zawsze pod ręką i gdy tylko najdzie go ochota mógł po nie sięgnąć. Nie chodzi o słodycze, przekąski i tonę zabawek. Chodzi o kredki, mazaki, klej, nożyczki, farby i kartki papieru. Proste prawda?
Nic tak nie pobudza wyobraźni jak samodzielne tworzenie. Spróbujcie nakierować Wasze dziecko, podpowiedzcie mu temat i dajcie ponieść się fantazji. Wasz maluch chce sobie zwyczajnie pomazać, porobić pieczątki farbami, porysować kółka, kwadraty od tak po prostu ? Bardzo proszę, pozwólcie na to. Nie bójcie się brudnej podłogi, którą można umyć , nie bójcie się porysowanych rąk czy poklejonego stołu. Bez bałaganu nie ma twórczości i warto o nim pamiętać szczególnie gdy w domu są przedszkolaki :)

Powoli wracamy do tworzenia, inspirowania i wykonywania kreatywnych prac, które będą cieszyć nasze oczy. Każda wykonana samodzielnie rzecz dodaje pewności siebie i uczy poczucia własnej wartości. Warto doceniać włożony wkład dziecka i starania jakie poczynił.

 Przygotowując się do tego co powyżej, robiąc wyprawkę przedszkolaka na wrześniową przygodę z nauką i zabawą postawiliśmy na zestaw marki BAMBINO . Ich kredki znamy od dawien dawna i dla mnie osobiście nie ma lepszych. Żywe barwy, kolory, które łatwo rozprowadzają się po kartce i co najważniejsze- nie łamiące się oprawy. Co w ofercie znajdziecie poza kredkami ? Mnóstwo rzeczy, których nie sposób opisać. Nam dane jest pobawić się z tym co poniżej i jestem przekonana, że wszystko sprawi nam mnóstwo radości.

Jest mi ciężko uwierzyć w to, że ktoś o nich nie słyszał, gdyż firma St. Majewski działa na rynku już od 127 lat . Ja sama pamiętam niezawodne kredki świecowe, które kolorowały zawsze dużo, widoczniej a obrazki z ich użyciem wydawały się być wiecznie żywe :)


Gdy dziecko zaczyna przygodę z klejem, ten artykuł jest wręcz niezastąpiony. Gdy tylko mamy wybór, zawsze wybieramy tego typu sztyft. Pokazuję on gdzie nałożyliśmy warstwę klejącą, a gdy będzie jej za dużo, po pewnym czasie zniknie. "Czary mary" podczas prac jest urozmaiceniem spędzanego czasu.


Trójkątne uchwyty pomogą w nauce prawidłowego chwytu zwłaszcza młodszym dzieciom.


Odsyłam Was do profilu Kolorowy Świat Bambino, gdzie czeka na Was  fantastyczny konkurs:

Kolorowy Świat Bambino

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger