Wodny świat- graj w chowanego i rozwiązuj zagadki

Dziś gra z serii " nie tylko dla dzieci" . Dlaczego tak mówię ? Sama uwielbiam łamigłówki i tu znakomicie może się bawić każdy, kto uwielbia zagadki. Przyznam szczerze, że z najprostszymi radził sobie nawet mój Franio co bardzo mnie cieszy. Co prawda gra dedykowana jest dla dzieci od lat 5 ale pogłówkować mogą i młodsze dzieci, ba.. jest to wręcz wskazane. Zapraszam na moją recenzję gry WODNY ŚWIAT formy GRANNA.Mała książeczka z czterema magnesami i 48 zadaniami do wykonania. Brzmi banalnie ? Czy na pewno takie jest ?

Zadania są ułożone w 4 poziomach trudności od najłatwiejszego do najtrudniejszego :
- starter
-junior
-expert
-master

Szczerze, bardzo zastanawiałam się jak wygląda ta gra i po otrzymaniu jej w swoje ręce jestem nią zafascynowana. Mała, poręczna mieści się w każdej torebce czy plecaku. Zamykana na zatrzask posiadająca idealnie przylegające magnesy, które nie wypadają nawet podczas gwałtownego poruszania. Zabierając ją na wycieczkę (a jest to gra podróżna) możecie mieć pewność, że nie pogubicie jej części podczas wycieczek.

NA CZYM TO POLEGA ?

Otwieracie książeczkę z zadaniami umieszczoną po prawej stronie uprzednio wybierając poziom trudności i wybieracie te, które mają zostać rozwiązane. 


Po lewej stronie znajduje się plansza, na której umieszczacie magnesy tak, by zakryć wodne zwierzęta a odkryte pozostały tylko te, które widzicie w wybranym zadaniu. Każde ma tylko jedno rozwiązanie, w każdym inne zwierzęta do zakrycia.


Nie jesteście pewni czy dobrze wszystko zrobiliście ? Na końcu książeczki znajdziecie rozwiązania..


Najfajniejsze w tym wszystkim jest to, że dziecko może układać, wybierać, kombinować same. Podczas podróży samochodem, samolotem, pociągiem zajmie się na dłuższą chwilę i na pewno podczas układania nie powie, że się nudzi :)


 GRANNA

Wpis bierze udział w projekcie grajmy !4 komentarze:

  1. Bardzo ciekawa gra :-) szkoda , że nie mieliśmy jej w naszej podróży :(

    OdpowiedzUsuń
  2. bardzo lubię tę serię! Jankowi kupiłam wersje z robaczkami i świetnie sprawdziła się w te wakacje w podróży - dając ciekawe zajęcie i dla niego, i dla rodziców :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Wygląda bardzo fajnie. Ciekawe czy są książeczki-gry o innej tematyce. Moja mała ma 3,5 roku, to chyba jednak za wcześnie. Trudno jej się skupić dłuższą chwilę.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger