Przygody Liska Fenka- dbam o środowisko

Dziś chciałabym Wam przedstawić 4 już serię książeczek z naszym ulubionym bohaterem jakim jest Lisek Fenek. Mały, przyjazny, uczynny zwierzaczek, chętnie poznaje swoje najbliższe otoczenie i swoimi pytaniami rozwiewa wątpliwości dotyczące tego co dla nas, dorosłych zrozumiałe a dla dzieci nie koniecznie. Książeczki w bardzo przystępny sposób pokazują, jak dbać o środowisko : segregację śmieci, rośliny, wodę i pobliską okolicę. My Fenka uwielbiamy a Was zachęcamy do bliższego zapoznania :)


Gdy tylko ukazała się kolejna seria, od razu wiedziałam, że musimy ją mieć. Mamy 3 pozostałe i czytamy je wszystkie bardzo często. W czym tkwi fenomen tych krótkich opowiastek ? Tak jak napisałam powyżej, prostym, zrozumiałym dla przedszkolaków słownictwem opisane jest to co ważne w życiu każdego z nas, to co dotyczy dbania o otaczający nas świat. Te książeczki, pomagają nam, rodzicom wyjaśnić rzeczy dla dzieci nie zrozumiałe a o których z pewnością powinny wiedzieć.

Atutem są ilustracje do każdej strony, które jeszcze bardziej pozwalają przyswoić czytany przez nas tekst. Dzieci są wzrokowcami i dzięki temu co zobaczą, lepiej zapamiętają o czym do nich mówimy.

W książce sprzątanie świata, dowiemy się czy wolno wyrzucać śmieci gdzie popadnie i po co w ogóle sprzątać na podwórku czy pobliskim parku. Segreguję śmieci z kolei pokaże, że kolor pojemnika ma niezwykłe znaczenie. Ciekawa jestem, czy Wasze dziecko wie, gdzie należy wrzucać papier, gdzie plastik a gdzie szkło ?:) Moje drzewko, to opowiadanie, w którym razem z dzieckiem przekonacie się jakie są etapy sadzenia i jak w ogóle dbać o drzewa. Ostatnia książeczka z tej serii na tytuł woda to skarb. Tu dowiecie się dlaczego nie należy jej marnować, dziecko dowie się, że w niektórych krajach jest jest bardzo mało i niektórym dzieciom nie wystarcza jej nawet do picia. Jak można im pomóc? Serdecznie polecam wszystkie części :)


Na każdej ze stron zobaczycie również pytania, które sprawdzą zdobytą przez dziecko wiedzę podczas wspólnych rozmów oraz tą, które już zdobyły wcześniej. Idealnie dopracowane do grupy odbiorców jaką są przedszkolaki. Możecie je czytać bezpośrednio po przeczytaniu każdej kartki lub dla utrudnienia dopiero po zapoznaniu się z całością.


To jeszcze nie koniec plusów tych publikacji :) Poza tekstem do czytania, zagadek do odgadywania na końcu znajdziecie :

-ciekawe propozycję i sposoby  na wspólne spędzanie czasu oparte i dalsze zdobywanie wiedzy w praktyce o środowisku- informację o tym, co wyniesie, co zrozumie Wasza pociecha po tych lekturach :Każda z pozycji opatrzona jest komentarzem ze strony Experta w danej dziedzinie. Dodatkowej wiedzy nigdy za wiele :)


Na stronie internetowej https://fenek.pl/ poza możliwością zakupy całych pakietów znajdziecie dodatkowo scenariusze zabaw dopasowane do treści, karty pracy i wyrazy do globalnego czytania wyróżnione w tekście, które sami możecie pobrać i wydrukować.

Macie tam również  możliwość zakupu audiobooka z Afrykańskich przygód Fenka. Nasz mały bohater podczas wyprawy do Kenii, na którą wybrał się wraz z rodzicami spotyka i poznaję z bliska żyrafę, słonia, czekoladowych przyjaciół odkrywa na nowo zabawy piaskiem i poznaje znaczenie wody. Warto zapoznać się z tym słuchowiskiem by przeżyć niesamowite przygody wraz z małym liskiem :)KONKURS: 

1. Konkurs trwa w dniach od 30.09 do 07.10.2016
2. Żeby wziąć udział napisz pod zdjęciem konkursowym na moim fanpage'u, która z 4 serii jest najbliższa Twojemu sercu, która najlepiej do Was pasuję, którą czytałoby się Wam najprzyjemniej :) ( ze wszystkimi seriami możecie zapoznać się o tu : https://fenek.pl/12-sklep-bajki-do-czytania )
3. Będzie mi bardzo miło, gdy polubisz post konkursowy, udostępnisz go choć nie jest to warunek konieczny
4. Zaproś do zabawy pod zdjęciem 3 osoby :)
5. Nagrodą są dwa zestawy książek dla 2 osób.
6. Na pewno sprawilibyście mnóstwo radości sponsorowi, gdybyście polubili jego profil :) --> Fenek na facebooku
6. Zwycięzców podam w ciągu 3 dni od dnia zakończenia konkursu..


Serwis Facebook.com udostępnia wyłącznie infrastrukturę, dzięki której możliwa jest organizacja konkursu. Facebook nie sponsoruje i nie uczestniczy w organizacji konkursu, a tym samym nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek działania Organizatora i konsekwencji przeprowadzenia konkursu na łamach serwisu.2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger