Tworzymy puzzle, dmuchamy balon- z Funiversity

Wczoraj pokazałam Wam jeden z eksperymentów FUNIVERSITY -->" Jak zrobić polimerowego robaka?" Czas na dwa kolejne :) Jak zrobić puzzle w piekarniku ? Jak nadmuchać balon, który ma około 160 cm jednym dmuchnięciem ? Czy to w ogóle jest możliwe? Sprawdziliśmy osobiście...Przy pierwszym eksperymencie najważniejsza była wyobraźnia i duża ingerencja Frania :) W zestawie była tak jak poprzednio instrukcja, kawałek termicznego plastiku, mazak. Wszystko to zapakowane oczywiście w dużej próbówce :) Poprosiłam synka, by narysował to, co potrafi najlepiej i to, na co ma ochotę w danej chwili.

 

Pokolorować rysunek można własnymi kredkami, mazakami byleby nie były to kredki świecowe. U nas powstała jabłonka :)


Czas nagrzać piekarnik na 160 stopni i wyciąć elementy układanki. 


Na papierze do pieczenia rozkładamy folię termokurczliwą i obserwujemy co się dzieję. W ciągu zaledwie minuty nasze puzzle wykrzywiały się, zmniejszały, zrobiły się grubsze i bardzo trwałe. Wg instrukcji powinny być w piekarniku 3 minuty, my po 2 uznaliśmy że eksperyment się udał !Po wystygnięciu ułożenie malutkiego obrazka były nie lada wyzwaniem. Z tej samej folii zamiast puzzli można utworzyć własnoręcznie namalowane kolczyki czy breloczek do kluczy. Prawda, że świetny pomysł na spędzenie czasu?Czas na najkrótszy eksperyment z balonem. Równie ciekawy jak pozostałe. Tym razem, w pudełku znaleźliśmy długi, foliowy rękaw, który zawiązaliśmy na jednym z końców. Próbowaliśmy na dmuchać standardowo przykładając do ust i nieźle się przy tym namęczyliśmy :) Przyjrzeliśmy się dokładnie instrukcji i bardzo zaskoczył nas fakt, że faktycznie, da się to zrobić jednym dmuchnięciem i to z odległości około 30 cm. Dlaczego tak się dzieję?


Wszelkie wyjaśnienia zachodzących reakcji znajdziecie w opisie, który znajduje się w pudełkach. Nie pierwszy raz mamy kontakt z FUNIVERSITY i z pewnością nie ostatni ! Za każdym razem bawimy się z nimi niesamowicie i jestem pewna, że doświadczenia, które nabyliśmy z pewnością zostaną w naszej pamięci. Obserwując ich stronę i profil na facebooku zauważyłam, że co rusz powstają nowe, ciekawe pudełeczka, które zachęcają do zabawy małych, ciekawych świata odkrywców.

Czas na KONKURS !!!

1. Miło by było gdybyście polubili na facebooku profil sponsora FUNIVERSITY ( nie jest to warunek konieczny).
2. Polubcie grafikę na facebooku i napiszecie pod nią który z tych 3 eksperymentów zaciekawił Was najbardziej.
3. Zaproście do zabawy 3 osoby oznaczając je w komentarzu.
4. Konkurs trwa od 25.10.2016-02.11.2016  . Zwycięzców podam w ciągu 3 dni od zakończenia.
5. Konkurs nie jest sponsorowany przez facebooka. Nagrody wysyłamy na terenie Polski.
6. Zastrzegam sobie możliwość zmiany regulaminu.
7. Organizatorem konkursu jestem ja www.schwytanechwile.pl a sponsorem http://funiversity.pl/
8. Nagrodą jest jeden zestaw 3 eksperymentów .

3 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger