Kreatywnie z dziećmi- eksperymenty i fajne rzeczy z nie fajnych śmieci

Dziś dwie bardzo fajne książki, które pomogą gdy w głowie pustka, brak pomysłów na zabawę lub gdy zwyczajnie chcecie urozmaicić wasze dni i czas spędzony z dzieckiem :) Wiecie jak dużo człowiek produkuje śmieci rocznie ? Średnio na jednego mieszkańca Europy przypada 500 TON... Ogromna ilość prawda? A gdyby tak część wykorzystać ponownie ? Nakrętki, papierowe tubki po papierze toaletowym, butelki... wszystko można w fajny sposób wykorzystać podczas zabawy z dziećmi :)
W pierwszej pozycji "Fajne rzeczy z nie fajnych śmieci" znajdziecie 4 rozdziały takie jak :
- zabawy papierem
-recykling plastiku
- korkowe cudeńka
- mieszane materiały

W każdym z nich po kilka nietuzinkowych propozycji na powtórne wykorzystanie tego, co chcieliście wyrzucić.

A tu jedna z prac Frania.. Pomysł oczywiście zaczerpnięty z książki :) Zrobiliśmy więcej rzeczy rzecz jasna ale chciałabym Wam pokazać po jednej by nie zdradzać wszystkiego :)

Kolejna książka to "Proste eksperymenty" do zrobienia przez każdego z Was. Tu nie trzeba być chemikiem- tu wystarczy mieć dobry humor i chęci. Rzeczy, które są potrzebne do wykorzystania podczas tworzenia z pewnością ma większość z Was.


Nie znam dziecka, które nie lubiłoby sobie poeksperymentować. Jeśli jeszcze tego z dziećmi nie próbowaliście to polecam.. Burza emocji, ciekawych doświadczeń, pomysłów gwarantowana... 

Czas na eksperyment, jaki my wykonaliśmy :) Magiczne jajko w słoiczku :) Jak to się stało, że wpadło bez naszej ingerencji ?Jak widzicie, w każdej pozycji wszystko opisane jest bardzo szczegółowo. Dodatkowo w eksperymentach znajdziecie ciekawostki i opis jak to się stało. Macie ochotę na obydwie pozycję ?

KONKURS !!!

1. Dobrze się bawimy i od tego zaczynamy :)
2. Polubcie grafikę na facebooku i napiszecie pod nią "biorę udział" . Możecie ją również udostępnić choć nie jest to warunek konieczny :)
3. Pod zdjęciem na facebooku zaproście do zabawy 3 osoby.
4. Konkurs trwa od 09.11.2016-16.11.2016  . Zwycięzców podam w ciągu 5 dni od zakończenia.
5. Konkurs nie jest sponsorowany przez facebooka. Nagrody wysyłamy na terenie Polski.
6. Zastrzegam sobie możliwość zmiany regulaminu.

7. Wygrywa jedna osoba zestaw 2 książek
4 komentarze:

  1. Jaki czad ! nigdzie się z takimi książkami nie spotkałam ... a może tak nie zwracałam na nie uwagi ? co nie zmienia faktu, że zapowiadają się świetnie ... w sam raz na jesienno-zimowe wieczory ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo lubimy eksperymenty Lene ciekawi doslownie wszystko bawimy się obie z taką sama frajda chetnie też zrobimy cos z niczego ale tu już taka książka była by potrzebna bardzo bo ja bez dokładnej instrukcji ani rusz

    OdpowiedzUsuń
  3. łaaa butelkowy potwór atakuje!! ;) super, eksperymenty rulez!

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger