Książki z okienkami dla starszaków

Były już u nas książki z okienkami dla młodszych dzieci => kształty i przeciwieństwa . Dziś coś dla starszych, chętnych zdobycia nowej wiedzy starszaków. Dzieci w wieku szkolnym również zadają mnóstwo pytań a ja zawsze uważam, że wiedza zdobyta za młodu nigdy nie pójdzie na marne.

Tych książek nie trzeba dużo opisywać- warto po prostu je pokazać. Jedna ma ponad 60 druga 70 otwieranych okienek- na zewnątrz pytania, na które każdy prędzej czy później każdy chce znać odpowiedzi. Całość obydwu pozycji jest wykonana z kartonowych stron.Czy zastanawiałaś/eś się kiedyś dlaczego niebo jest niebieskie? Dlaczego woda w morzu jest słona? Ile na ziemi jest ludzi i co właściwie jest pod ulicą? To tylko kilka pytań, na które po otwarciu okienek znajdziecie odpowiedzi. Przyznam szczerze, że sama z ogromną ciekawością je otwierałam :) Nikt nie jest wszechwiedzący a wiedzy nigdy za wiele :)


Sprawdźcie sami... Odkrywcy i podróżnicy

Druga książka skierowana jest do jeszcze starszych dzieci, które pragną przenieść się w historyczne czasy i chcą poznać największych odkrywców i podróżników wszechczasów.

Wyprawy do Ameryki, odkrywanie wysp i wysepek z oddalonych archipelagów, niebezpieczne wyprawy do biegunów lub w kosmos; przygody Marco Polo, Kolumba, Cooka czy Darwina – oto co zachwyci czytelników. 
Uroku książce dodają okienka, pod którymi kryją się ciekawostki.

Obydwie książki z wydawnictwa, które ciągle zaskakują nowościami... Olesiejuk stawia wysoko poprzeczkę :)


1 komentarz:

  1. Świetne. To tska papierowa wersja tableta ;-). Bardzo fajne książki.
    Dziecko wiele sie z nich uczy, a rodzice mają możliwość pokazania zagadnień bez użycia elektroniki :-)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger