Spotkajmy się w Gdyni po raz 3- prelekcje

W poprzednim poście pokazywałam Wam kto się ze mną spotkał, po co i gdzie. Tym razem mam zamiar przybliżyć Wam troszeczkę warsztaty i przemówienia naszych przemiłych prelegentek . Dziewczyny pokazały klasę i kolokwialnie mówiąc- "odwaliły kawał dobrej roboty".


Jak było tym razem ? Co robiłyśmy ? Przede wszystkim było wesoło. Spodziewałam się zwykłych wykładów- pomocnych przy blogowaniu a tu niespodzianka. Karolina z bloga OdNova ( była pierwsza) poza swoimi bardzo sympatycznym przemówieniem zaproponowała nam warsztaty, które na prawdę były ciekawym doświadczeniem :)


Miałyśmy za zadanie między innymi odgadnąć jaka rola została nam przybrana a właściwie założona na głowę :) Ta zabawa upewnia mnie, że łatwo jest oceniać kogoś, trudniej spojrzeć samemu na siebie i o tym powinien pamiętać każdy z nas. Warto czasem bliżej przyjrzeć się czubkowi własnemu nosa niż chodzić krok w krok za kimś i go pouczać- to takie życiowe :)

Jak widzicie każdy był zadowolony, u każdego ćwiczenia wywołały uśmiech na twarzy. W drugim zadaniu było go jeszcze więcej. Byłyśmy podzielone na dwie grupy- tworzyłyśmy tzw. "ruchomą plotkę". Poprzez zabawę w "kalambury" miałyśmy pokazać tytuły 2 filmów. Dziewczyny były w pokazywaniu świetne a ja zaczerpnęłam od nich mega dawkę pozytywnej energii...Kolejną prelegentką była Marianna z portalu http://nianiatrojmiasto.pl . Jej wykład dotyczył tego, czym kierować się przy wyborze zatrudnienia osoby zajmującej się pociechą gdy planujemy pójść do pracy, jakie mamy prawa i przywileje związane z przyjęciem niani. Być może samo słowo " wykład" znaczy zbyt wiele, była to raczej jej opowieść o swoich przemyśleniach na temat wyboru ścieżki życiowej i o decyzji stworzenia unikatowej firmy na trójmiejskim rynku. Przesympatyczna osoba- jeśli sami nie macie czasu na rekrutację opiekunki do swojego dziecka, nie wiecie jak to zrobić, jak dobrać odpowiednią osobę to walcie do niej jak w dym, na pewno Wam pomoże :)


Później przyszła kolej na Martę z bloga RUDYMSPOJRZENIEM - mimo przeciwności, dzieci na rękach świetnie poradziła sobie ze swoim przemówieniem :) Marta na swoim blogu promuje czytelnictwo zarówno wśród młodszych jak i starszych czytelników. Znajdziecie u niej głównie recenzje książek i to właśnie o tym nam postanowiła opowiedzieć. Być może, niektórym wydaje się, że napisanie o czym jest książka, dany produkt, zabawka to przysłowiowa bułka z masłem ale zapewniam Was, że tak nie jest. Jeśli myślisz inaczej może spróbuj wykonać ćwiczenie polecane przez naszą prelegentkę - napisz opis czegokolwiek tak aby wyczerpać temat ( książki, kremu, zabawki, dania), po czym spróbuj skrócić go o połowę- nie każdy czytelnik ma ochotę czytać elaboraty.  To nie jest proste zadanie i my zostałyśmy o tym przekonane :)


Na ostatnim spotkaniu, gdzie wykładała Pani Agnieszka mnie nie było- z powodów rodzinnych musiałam wrócić do domu ale jestem pewna, że na blogach dziewczyn dowiecie się o czym były :)


Cała lista naszych cudownych blogerek / uczestniczek :


1. Karolina Tuchalska - Siermińska http://odnova.net/ OdNova
6. Kalina Czarnopolska www.22kilo.pl 22kilo
7.Patrycja Ptaszek www.mamowato.pl mamowato.pl
8. Justyna Kowalkowska http://www.mamaju.pl/ MamaJu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger