Moi bohaterowie- książka pełna aktywności

Moi bohaterowie-  książka wydawnictwa WiR, która od jakiegoś czasu jest hitem w naszym domu. Pozycja pełna aktywności. Pobudza logiczne myślenie, koncentrację, doskonali percepcję wzrokową a przy tym wszystkim zachęca do siadania przy biurku i rozwiązywania zagadek z uśmiechem. W zamierzeniu twórców przeznaczona dla chłopców pozycja, w której znaleźć można układanki, memory, sekwencję i zagadki . Zadania są zróżnicowane i stworzone w taki sposób by pobudzały wyobraźnię i szare komórki maluchów. Bardzo polubiłam tą książkę zarówno ja jak i moi mali domowi bohaterowie i chcę Wam ją bliżej przedstawić.
Autorka tego wydania jest mamą, prowadzi bloga ( możecie do niej zajrzeć tu --> Kreatywne Wrota) i ma pełną głowę pomysłów. Cenię ją za piękne ilustrację i ciekawe propozycje zabaw zarówno dla dzieci rozwijających się w normie jak i tych, z którymi trzeba popracować trochę więcej niż zazwyczaj. Blog Pani Marzeny śledzę od dłuższego czasu i bardzo się cieszę, że mamy możliwość przyjrzenia się we własnym domu książki jej autorstwa.


Co tu znajdziecie ? Tematami przewodnimi są : 
- kosmos i astronauta
- pan policjant i jego praca
- budowlaniec i niezbędne mu przyrządy Cała książka podzielona jest na 3 powyższe motywy. W każdym memo, liczenie, puzzle o różnym stopniu trudności ( od 2 do 5 elementów) w tym część do samodzielnego kolorowania, układanie sekwencji, proste zagadki dotyczące spostrzegawczości.

A tak pracują moi chłopcy :

Możecie być pewni, że przy tej pozycji Wasze dzieci zostaną pochłonięte przez ćwiczenia na długie jesienne popołudnia. Pozycja jest gruba, z kartami wielokrotnego użytku, wspomaga logiczne myślenie, motorykę małą, pamięć i koncentrację. Podoba mi się tu to, że świetnie mogą się przy niej bawić zarówno 3 jak i 5 latkowie ( myślę, że do tego wieku ćwiczenia będą odpowiednie, później będą zdecydowanie za proste)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger