Gry matematyczne- prezent dla 4-5 latka

Dziś o grach matematycznych dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Choć wg producenta te zabawy przeznaczone są dla dzieci od lat 3 do 5 ja pokusiłabym się o postawienie poprzeczki co najmniej o rok później. Mam dwójkę dzieci a ani jedno ani drugie nie liczyło w wieku lat 3 do 20 choć wierzę, że mogą być takie zdolne pociechy. Są zadania, z którymi 3 latek być może by sobie poradził choć myślę, że większą frajdę sprawiłoby to ciut starszym ( choćby 4 latkom). Z doświadczenia wiem również, że zachwycone z tego typu prezentu będą maluchy w wieku mojego Frania ( 5 lat) i to właśnie on znajdzie ten prezent pod choinką. 
W jednym pudełku od CLEMENTONI znajdziecie sporo zabaw a różnorodność tematyczna i poziomowa sprawi, że dziecko będzie mogło zarówno z rodzicem jak i samodzielnie bawić się przez długie wieczory. Bardzo lubię gdy jest możliwość zabawy większą ilością osób a jednocześnie gdy nie zawsze jest czas by poświęcić go dzieciom z powodów różnorakich obowiązków domowych nasze maluchy mogą wyjąć pudełko i przysiąść, pouczyć się poprzez zabawę samodzielnie. Tu znajdziecie zarówno prostsze puzzle, dopasowywanki jak i wymagającą rywalizacji grę lotto.


Co znajdziecie w opakowaniu ?


-10 pięcioelementowych uzzli liczby/figury / zbiory
-4 plansze loteria/ lotto
- 24 karty do loteri i lotto
- 1 puzzel liczby/ sumy złożony z 12 elementów

Najłatwiejsze zadanie wg mnie to dopasowywanie wg zbiorów. Możecie układać pojedynczo lub łącząc ze sobą wszystkie elementy tak by dziecko szukało co utrudnia trochę zadanie. Gra jest dwustronna- z jednej strony figury, z drugiej liczby. Bardzo fajny sposób na wprowadzenie w świat dziecka prostej matematyki, dodawania i liczenia.LICZENIE- dopasowywanie ilości osób do balkonów a na drugiej stronie dodawanie elementów. Obydwie aktywności na zasadzie wszystkim znanych puzzli.
LOTTO I LOTERYJKA- kolejne podobne zadania na dwustronnych planszach różniące się elementami. Na jednej stronie zwierzęta o różnych ilościach na różnych kartach na drugiej różne przedmioty. Można grać na zasadzie bingo, loteryjki w kilka osób ( do 4) bądź układać samodzielnie. Bardzo mi się podoba ta zabawa i nie mogę się doczekać aż zagram z nią z Franiem :) 


Nasza propozycja gry to rozłożenie dziecku kafelek i zapytanie, który element pasuje do danej planszy ? Dziecko ma oczywiście za zadanie poszukanie, policzenie i dopasowanie...Druga strona planszy wygląda następująco- wg mnie jest prostsza i szybciej dziecko zauważy co do czego.


Tą grę możecie znaleźć tu ---> GRY MATEMATYCZNE CLEMENTONI

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger