Książeczki dla maluszków- zestawienie najnowszych hitów

Przygotowałam dla Was bardzo ciekawe wg mnie zestawienie książeczek dla dzieci od 1 do 3 roku życia. Staś nie jest typowym 3 latkiem jak zapewne większość z Was już doczytała, ma troszkę problemów rozwojowych i te pozycje, które Wam tu pokazuję wręcz pokochał. Różne wydawnictwa, różnorodnie wypełnione zarówno pod względem kolorowych obrazków jak i tekstu mają jeden cel-  mają wspierać edukację najmłodszych i zachęcać od najmłodszych lat do sięgania po literaturę. 


PIERWSZE SŁOWA- książki aktywizacyjne. Przesuwane elementy, zmieniające się kolory, sytuację przyciągają wzrok. Świetnie wspierają małe paluszki, które podczas przeglądania tych pozycji również muszą pracować. Dzieci wraz z nimi poznają otaczający świat i jednocześnie uczą się nowych słów. 

Świetne, kartonowe książeczki, przy których można wspólnie z dzieckiem spędzić czas, poćwiczyć spostrzegawczość, rozwinąć wyobraźnię i wspierać sprawność manualną dziecka. 

Wydawnictwo Egmont jak zwykle spisało się na medal wydając takie cudowności :)
KROK PO KROKU- to z kolei nowa seria mini kartonowych książeczek dla najmłodszych wydanych przez wydawnictwo Wilga. Wszystkie 4 pozycje opierają się na króciutkich, wpadających w ucho rymowankach, które mają na celu pomóc oswoić się maluchom z dorastaniem.

Jak wiem z doświadczenia nauczenie samodzielnego zasypiania, mycia ząbków, zrozumienie, że z ukochanym smoczkiem trzeba się pozbyć czy zaprzyjaźnić się z nocnikiem wcale nie jest proste. Warto wspierać się w kluczowych momentach dziecka tego typu książeczkami, które na pewno nie zaszkodzą a mogą pomóc rozjaśnić trudne dla dziecka zmiany.
PUCIO I ĆWICZENIA Z MÓWIENIA wydawnictwa Nasza Księgarnia to już 3 część, która w swoisty sposób zachęcają do nauki mówienia. Pierwsza i druga część skierowana była do najmłodszych, którzy dopiero zaczynają naukę mowy a ta służy wzbogaceniu słownika, rozwijaniu mowy zdaniowej i oraz naukę stosowania reguł gramatyki ( odmiany rzeczownika, czasownika). Każda z części opowiada na kolejnych kartonowych kartach pewną historię. W najnowszej części wybieramy się razem z Puciem i jego rodziną na ferie zimowe w góry. Odwiedzają tam ciocię, wujka i kuzynkę Maję i przeżywają ciekawe przygody. 

Całość skonstruowana w ten sposób aby jak najprościej pod względem języka jak i ilustracji przekazać daną historyjkę. Na każdej kolejnej stronie znajdziecie zarówno prezentację pojedyńczych obiektów i wykonywanych czynności wraz z pytaniami i odpowiedziami ( co to? kto to? Co robi?) oraz ilustrację sytuacyjną w której zostały one wykorzystane.

Na poczatku książki znajdziecie informację od autora, który podpowiada jak używać książki aby wspierać rozwój mowy, czego unikać podczas wspólnej zabawy z tą pozycją oraz na co szczególnie zwrócić uwagę. Uważam, że przygody małego Pucia są pozycją obowiązkową dla dzieci, które uczą się mówić lub mają z rozwojem mowy problemy.


PUCIO I ĆWICZENIA MÓWIENIA w bardzo dobrej cenie możecie kupić klikając tu --> w Księgarni Tania książka


3 komentarze:

 1. Świetne zestawienie (y) z pewnością pomoże niejednej mamie w doborze idealnych książeczek ;)
  Ps. Same książeczki są rewelacyjne <3

  OdpowiedzUsuń
 2. świetnie to wymyśliłas takie zestawienie:) wszystko w jednym miejscu

  OdpowiedzUsuń
 3. Seria "Krok po kroku" nas również zachwyca, chociaż moja prawie 4-latka teoretycznie jest już na nią za duża. Pozostałe książki też cudne :-) O przesuwankach pomyślę za kilka miesięcy, gdy mój maluszek dorośnie.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger