Zadziwiające życie- książka dla ciekawych świata

Na naszych półkach z książkami znaleźć można wiele pozycji- od tych, które zaciekawią najmłodsze pociechy od roczku po te, które wciągną uczniów szkoły podstawowej, którzy są chłonni wiedzy o otaczającym świecie. Taka właśnie jest książka z seri ART wydawnictwa Egmont. Ta książka to zbiór informacji o wszechświecie, którego jesteśmy częścią choć nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę. Można śmiało pokusić się o stwierdzenie, że jest to połączenie nowoczesnej encyklopedii z albumem z barwnymi ilustracjami i wielkoformatowym podręcznikiem dla rodziców, który sprawdzi się podczas wyjaśnianiu trudnych pytań od dzieci.


We wnętrzu Zadziwiającego Życia znajdziecie odpowiedzi na mnóstwo intrygujących dzieci pytań. Razem przekonacie się o tym, że by życie mogło się toczyć potrzeba zarówno ludzi, zwierząt, roślin, które współgrają ze sobą na każdym kroku. Dowiecie się między innymi tego, że 96% masy ciała ludzkiego składa się tylko z 4 pierwiastków, tych samych, które tworzą większość wszechświata np atmosferę, oceany, słońce czy skorupę ziemską,  że dzielimy około 60% naszych genów z bananowcem, 65% z kurami, 84% z psami, a aż 99% z szympansami i że ludzkie przedramiona i ptasie skrzydła mają ten sam typ kości. Gdyby powiedział Wam to wszystko ktoś z zaskoczenia uwierzylibyście ? Część informacji jako rodzice będziecie znali z nauki w Waszej szkole lecz jestem pewna, że sami wiele się jeszcze dowiecie.

Dzieci z pewnością będą zdziwione gdy wspólnie przeczytacie, że jesteście spokrewnieni z rośliną doniczkową z Waszego parapetu w salonie oraz to, że kładąc się do łóżka robią to wraz z Wami miliony zarodników grzybów. Zobaczcie jak pięknie wiedza przekazana jest na kartach tej pozycji :


Ja tą książką jestem zafascynowana i chętnie po nią sięgnę raz jeszcze za rok, dwa, gdy moje dzieci będą jeszcze ciekawsze otaczającego ich życia. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger