Piątka na piątkę- gra z 5 wariantami zabawy

Lubię jak zabawki, gry czy pomoce edukacyjne są wielofunkcyjne- pozwala nam to na zaoszczędzenie miejsca na półce a tym samym daje kilka wariantów zabawy. Taka właśnie jest PIĄTKA NA PIĄTKĘ od wydawnictwa Zielona Sowa. Bardzo spodobała się zarówno mi jak i 6 letniemu Franiowi, który poza zabawą poznał kilka ciekawostek o znanych mu zwierzętach. Do tej pory nie potrafił segregować ssaków, gadów i nie wiedział czym są płazy. To idealne połączenie walorów edukacyjnych ze świetną, rodzinną zabawą.


W środku znajdziecie :
- 4 kafelki specjalne
- 60 kafelków ze zwierzętami
- kostkę
- instrukcję

Jak sama nazwa wskazuje w pudełku gry "Piątka na piątkę" znajduje się 5 propozycji gier, które z pewnością w większości będą Wam znane. 

Zasad klasycznego MEMO nie trzeba przedstawiać bo na pewno wiecie na czym ono polega. Pamiętajcie by dobrać ilość rzędów do możliwości dziecka ( 3 latek będzie miał problem, gdy rozłożycie wszystkie kartoniki na środku stołu a 6 latek może być zachwycony wyższym poziomem trudności). Odkrywacie po kolei próbując zdobyć jak najwięcej par.


Kolejną propozycją jest równie popularne BINGO. Gracze losują kolejno po 25 kafelków jak gra 2 graczy, 16 kafelków- 3 graczy, 9 kafelków- 4 graczy i układają przed sobą rewersem do dołu w równych rzędach. Rzucając kostką zakrywają taki obrazek, który ma w prawym górnym roku cyfrę odpowiadającą ilości oczek na kostce. Wygrywa ten gracz, który jako pierwszy ułoży linię poziomą, pionową lub po skosie. 

 
Kolejną zabawą w jaką możecie zagrać mogą być KALAMBURY. Potrzebne będzie 30 kafelków, które rozłożycie obrazkiem do dołu na środku stołu. Wybierając kolejno po jednym i zmieniając się wg wskazówek zegara po odgadnięciu :
- w pierwszym wariancie pokazujecie zwierze a reszta odgaduje
- w drugim wariancie zabawy gracze zadają kolejno pytania, na które jedna z osób, która losuje zwierzę odpowiada tylko TAK/ NIE.

Wygrywa ta osoba, która odgadnie jak najwięcej zwierząt, które pokazuje bądź opowiada o nim przeciwnik.

Ostatnia propozycja zabawy to DOPASOWYWANKA. Rozkładamy na stole wszystkie 60 kafelków w rzędach 10x6 i wybieramy po jednym kafelku specjalnym ( każdy po jednym). Odkrywamy kolejno po jednym z tekturowych kwadratów próbując dopasować elementy do swojej planszy. Wygrywa ta osoba, która jako pierwsza zbierze odpowiednie zwierzęta. Jeśli nie wiecie kto pasuje do jakiej grupy pomoże Wam instrukcja :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger