Granie w nawlekanie- zręcznościowa gra dla najmłodszych

GRANIE W NAWLEKANIE 


Przedstawiam Wam grę, która uczy rozpoznawania kształtów, kolorów, rozwija zręczność manualną i jest dobrym ćwiczeniem na spostrzegawczość oraz szybkość. Bawić się tu można na kilka sposobów np. można nawlekać na czas odkrywając kolejne karty ( ilość graczy od 1-3) , można umówić się z młodszymi dziećmi, że nakłada tylko kolor zielony/ tylko elementy płaskie/ kule, sześciany itp., można umówić się z przeciwnikiem, że wygrywa ten, który nałoży jak najwięcej elementów w określonym czasie ( tu należy nałożyć jak najwięcej elementów płaskich). Na samym początku polecam by dziecko swobodnie nakładało koraliki np patrząc na kartę i zrealizowało dany na wstępie plan. Nie zaczynajcie od razu od rozgrywki na czas by tak jak w przypadku wszelakich gier nie zniechęcić malucha. Tą grę również można potraktować jako układankę lewopółkulową i np na jednym słupku to Wy układacie wzór a dziecko ma go odtworzyć.


Zawartość pudełka:
- karty wzorów – 32 szt.
- słupki – 3 szt.
- podstawki – 3 szt.
- kule – 12 szt. (po 3 w 1 kolorze)
- koła – 12 szt. (po 3 w 1 kolorze)
- trójkąty – 3 szt.(niebieskie)
- kwadraty – 3 szt. (czerowne)
- żetony – 3 szt. (żółte)
- instrukcja
Wymiary: 30.5x24.5x 5.3 cm.
Polecam na pierwszą wspólną rozgrywkę jak i każdą kolejną. Całość z pewnością spodoba się zarówno amatorom gier planszowych czyli najmłodszym pociechom jak i trochę starszym przedszkolakom czy dzieciom wczesnoszkolnym. Brakuje mi możliwości grania we 4 bo wtedy z pewnością przysiedlibyśmy do gry całą rodziną. 1 komentarz:

  1. Już chciałam napisać "mamy, znamy, polecamy!", ale nie! Mamy i znamy "Nawlekaj nie czekaj"... Ale ponieważ "Granie w nawlekanie" wygląda na świetne połączenie tej naszej z "Wzory, kolory, memory", którą też bardzo lubimy, no i skoro to Mądra Sowa, to na pewno także jest warta polecenia :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger