Pomyśl, ułóż i sprawdź- jedna z lepszych pomocy w naszym domu

Są takie pomoce edukacyjne, których absolutnie nie może zabraknąć podczas terapii dziecka z zaburzeniami koncentracji, podejrzeniem dysleksji czy problemami z logicznym myśleniem. To co chcę Wam dziś pokazać znane jest mi jeszcze z mojej edukacji wczesnoszkolnej i nadal nie traci na wartości wśród tak wielkiego wyboru pomocy na rynku. Żeby była jasność PUS-y nie są stworzone tylko do współpracy z dzieckiem z zaburzeniami... Świetnie spędzają przy nich czas również dzieci o naturalnym rozwoju co mogę zobaczyć choćby odbierając moje dziecko ze świetlicy czy klasy szkolnej- w zerówce u mojego starszego syna maluchy bardzo często sięgają po nie na półkę i uważam, że powinny być dostępne w każdej szkole !


 Najważniejszą częścią składową jest zestaw kontrolny składający się z czerwonego, płaskiego pudełeczka z 12 kafelkami. Dokupić do niego można zarówno książeczki dla dzieci rozpoczynających przygodę z przedszkolem jak i tych, którzy chodzą do szkoły do klas 1-3. Ogromne zróżnicowanie poziomów trudności daje nam dużą swobodę pracy i możliwość dostosowania do potrzeb własnego dziecka. Dzięki nim Franek zaczął czytać sylaby, pokochał dodawanie i odejmowanie a Staś zaczął łączyć elementy ze znacznie większą koncentracją niż do tej pory. Dlaczego tak się dzieje właśnie przy PUS-ach ? Tu uczycie się poprzez samokontrolę i zabawę. Dziecko właściwie wykonując kolejne zadania nie może doczekać się aż będzie mogło sprawdzić ułożony wzór i stara się by zrobić to w dość szybkim czasie.


Co ważne, zestaw kontrolny wykonany jest z bardzo trwałego materiału, który będzie służył Wam na pewno wiele lat a zgubione klocki można dokupić w bardzo przystępnej cenie! Wydawnictwo Epideixis w swojej ofercie ma już ponad 100 tytułów, które pasują do tego samego, czerwonego, małego pudełeczka, które zakupujecie właściwie tylko raz ! Zachęcające? 


Cyfry na klockach odpowiadają numerom zadań w książeczkach. W końcowej fazie pracy, poprzez porównanie wzoru ułożonego z klocków w Zestawie Kontrolnym z wzorem znajdującym się w książeczce, dziecko otrzymuje informację o poprawności wybranych odpowiedzi.

Kiedy zaczęli z nich korzystać moi chłopcy ? Franio znacznie szybciej bo około 3,5 roku życia a Staś dopiero teraz w wieku lat 4. Jak już pewnie większość z Was wie, Staś z nieznanych nam przyczyn jest opóźniony rozwojowo o około rok. Jakież było moje zdziwienie, gdy zamówione nowe książeczki dla przedszkolaków wywołały na jego buzi ogromny uśmiech a praca z nimi nie okazała się wcale trudem a zabawą...? Bardzo duże. Od pewnego czasu moje dzieci mają do zestawu swobodny dostęp i chętnie po niego sięgają w wybranej przez siebie chwili. Nie zmuszam, nie karzę- pozwalam.

Oto kilka stron z książeczek przeznaczonych dla najmłodszych czyli dzieci w wieku 3-4 lata:

  


Czas na coś dla nieco starszych przedszkolaków 5-6 a nawet 7- latków...


Tak jak już wyżej wspomniałam wszystkie z książeczek świetnie wspierają logiczne myślenie, koncentrację i oczywiście świetnie sprawdzają się jako przerywnik podczas swobodnych zabaw czy żmudnego oglądania telewizji. 

Święta coraz bliżej więc myślę, że warto poza zabawkami grającymi, mieniącymi się różnorodnymi kolorami i takimi, które po tygodniu, miesiącu trafią w kąt pomyśleć o czymś, co będzie służyło wiele lat i przyda się zarówno podczas terapii jak i swobodnej zabawy dziecka ucząc jednocześnie.  Żeby ego wszystkiego było mało zestaw PUS rośnie z Waszym dzieckiem- zmieniają się tylko książeczki. Wspomnijcie o nich szybko pomocnikom mikołaja- babciom, ciociom, wujkom.

Sam zestaw kontrolny to koszt około 36 zł a książeczki tylko 13 zł. To na prawdę nie wiele a wnosi w Wasze życie mnóstwo dobroci. My nie wyobrażamy sobie naszych terapii bez nich zdecydowanie !
7 komentarzy:

 1. Nie wiedziałam o tym wcześniej. Po raz kolejny przekonuję się, że warto prowadzić bloga bo można dowiedzieć się baaaardzo dużo ciekawych informacji.

  OdpowiedzUsuń
 2. mamy takie zestaw i pare książek i czesto bawimy się- szczerze to i mnie wicagneło;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem prawdziwie zachęcona do nabycia tego zestawu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. fajne edukacyjne książeczki

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię takie edukacyjne pozycje :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale super pomoce do nauki liczenia

  OdpowiedzUsuń
 7. To jest jeden z tych zakupów, które pięknie procentują. Dzieciaki chętnie wchodzą w takie zabawy, a potem ułatwia im to życie w szkole 😘

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger