Nela i wyprawa do serca dżungli

Nela mała reporterka wydała już 12 książkę ! To absolutny sztos wśród książek dla dzieci w wieku szkolnym choć nie tylko bo zachwycają również rodziców. Czytając można samemu poczuć się jak na wyprawie w odległe zakątki ziemi.  Z najnowszym wydaniem wybierzemy się z autorką do serca borneańskiej dżungli by poszukać między innymi łowców głów, o których Nela czytała w książkach pewnego podróżnika w starym antykwariacie. Czy oni istnieją naprawdę ?W czasie tej wyprawy z pewnością nie będziesz się nudzić. Poznasz wierzenia dawnych plemion, zwierzęta żyjące w dżungli i bogatą roślinność, o której być może wcześniej nie miałeś nawet pojęcia...

W każdej książce Neli na początku znajdziemy mapę i krótką informację o rejonie, o którym mowa. Cieszy fakt, że mimo zarysu autorka odrobinę wykracza poza rysy opisując jeszcze więcej ciekawostek niż oczekujemy. Opisując zwierzęta poznajemy nie tylko te, które zobaczyła ale i poznajemy ich gatunki i zwyczaje. Te bardzo ciekawe informacje skupiają uwagę zarówno dzieci jak i dorosłych. 


Zawarte w książce zagadki o zróżnicowanym poziomie trudności skłaniają do myślenia i jeszcze bardziej pozwalają utrwalić zdobytą poprzez czytanie wiedzę.Kolejnym atutem, który niesamowicie przyciąga uwagę są ilustracje i ryciny dziewczynki. Dla nas każda pozycja to swoisty album, który gdy nie mamy ochoty na czytanie w danej chwili po prostu możemy pooglądać. Rewelacją jest fakt, że wszystko opisane jest bardzo prostym do zrozumienia dla dzieci językiem.
W książce " NELA I WYPRAWA DO SERCA DŻUNGLI" znajdziesz dużo dodatkowych treści multimedialnych poukrywanych w tajnych kodach!Książki tej nastolatki zachwycają nas za każdym razem mimo, że kilka ich już mamy w swoich zbiorach.  Każde wydanie opracowane jest bardzo starannie z idealnie dobranymi tekstami, grafiką i posiada grubą oprawę by mogła służyć dłużej nawet kilku pokoleniom. Gdy pierwszy raz spotykacie się z tymi publikacjami musicie wiedzieć, że nie ważne po którą pozycję sięgniecie poczujecie się jakbyście sami byli na wyprawie w głąb ziemi. 

8 komentarzy:

 1. Niezwykła i inspirująca postać nie tylko dla dzieci. Dorośli tez pewnie nabiorą trochę odwagi do życia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Polecę koleżance. Jej córka uwielbia Nelę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja młodsza córka była swego czasu zachwycona Nelą i śledziła jej podróżnicze przygody. Jej książki też się u nas znajdą :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fantastyczne są takie propozycje czytelnicze dla młodych odkrywców świata. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Naprawdę ma już na swoim koncie 12 publikacji? Niesamowita dziewczynka! Widziałam jakiś czas temu program DDTVN z jej udziałem.

  OdpowiedzUsuń
 6. znamy wielbicielke Neli- a akurat ma w maju urodziny- już wiem co jej kupimy- dzięki za fajny pomysł

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger