Zabijamy nudę z 4 latkiem i Kapitanem nauką

Puzzle, domino, zagadki- 3 rzeczy, które muszą być w domu każdego 4 latka. Dlaczego nasz wybór padł na Kapitana Naukę ? Już Wam pokazuję... 

Puzzle ma pewnie każde dziecko w swoich zbiorach zabawek- te jednak troszkę się różnią. 

Puzzle obserwacyjne. Na wsi to wspaniała propozycja dla dzieci od czwartego roku życia. Kolorowa ilustracja, przedstawiająca scenkę z życia na wsi, zachęci maluszki do układania i do opowiadania niesamowitych historii. Puzzle składają się z 54 solidnie wykonanych elementów, a do zestawu dołączony jest także plakat, który może być znakomitą ozdobą dziecięcego pokoju.
Dodatkowym atutem jest fakt, że w ramce znajdują się elementy, które trzeba odnaleźć na głównym obrazku. Można pokusić się z zabawę " kto pierwszy" bądź po prostu o nich porozmawiać rozwijając słownictwo czynne... 

Zagadki obrazkowe Zgadywanki poszerzają wiedzę ogólną dziecka i są doskonałym sposobem na wspólne spędzanie wolnego czasu. Znakomicie sprawdzają się w domu, na spacerze i podczas podróży.Zostały opracowane specjalnie dla dzieci w wieku 3-5 lat przez psychologów dziecięcych, specjalizujących się we wspomaganiu rozwoju małych dzieci. Po jednej stronie każdej karty książeczki znajdują się zagadki z kolorowymi ilustracjami, po drugiej – odpowiedzi. Dzięki temu dziecko może samodzielnie sprawdzić rozwiązanie.Domino obrazkowe Zabawki Kapitana Nauki to znakomity pomysł na wsparcie rozwoju poznawczego maluszka. Ćwiczy spostrzegawczość, cierpliwość, umiejętność dopasowywania i dostrzegania powiązań.  To dla małego gracza nie tylko świetna zabawa, ale także prawdziwe wyzwanie.
Domino posiada w moim mniemaniu aż 3 możliwości zabawy w 24 kolorowych kafelkach:
- standardowa, wszystkim znana gra
-  po drugiej stronie znajdziecie dwie układanki : pociąg i liczenie do 8
- układanie prostych sekwencji, szeregu


6 komentarzy:

 1. Uwielbiam takie edukacyjne zestawy. Ostatnio kupowałam prezent na urodziny dla bratanicy i też wybrałam zestaw od Kapitana Nauki:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Istatnio jestem do tyłu z nowościami od Kapitana Nauki, ale bardzo lubię ich pomoce dydaktyczne, puzzle, łamigówki dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 3. U nas ostatnio króluje mapa świata od Czu-Czu. Puzzle i stojące zwierzątka :) Możemy układać godzinami.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zagadki obrazkowe!! t u nas zawsze ma ogromne wzięcie zwłaszcza podczas podrózy samochodem:)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger