Książki o dziewczynkach- nie tylko dla dziewczyn

Tola i Misia- dziewczynki w wieku przedszkolnym, które pokazują jak wygląda świat z punktu widzenia małego dziecka. W ich świecie bywa zabawnie, czasem przerażająco ale zawsze obie bohaterki zawsze są chętne do niesienia pomocy. Czytając te pozycje, nasze dzieci są w stanie utożsamić się z dziewczynkami do tego stopnia, że wydawaćby się mogło, iż sytuacje, które są tu opisywane przeżyć by można na własnej skórze... Jak wygląda życie malucha w przedszkolu?W przedszkolu można poznać nowych przyjaciół.W przedszkolu można bawić się zabawkami i wyjść na plac zabaw z rówieśnikami.W przedszkolu dzieci jedzą wspólnie smaczne posiłki i razem leżakują!

W książkach o Toli znaleźć można 6 niezależnych opowiadań rodzinnych, które otulone są przepiękną szatą graficzną, zachęcającą do powracania do lektury. Co ciekawego można zobaczyć na wsi?Na wsi można zaprzyjaźnić się ze zwierzakami.Na wsi można upiec domowy chleb w najprawdziwszym piecu!Na wsi można odwiedzić remizę strażacką.Na wsi można wygrzewać się w słońcu nad jeziorem i nauczyć się skakać na bombę z pomostu.

Podczas grzybobrania z mamą i ciocią Misia i Popik znajdują małego borsuka, który zgubił drogę do domu. Dziewczynka chce pomóc zwierzakowi, a jednocześnie wygrać rywalizację w zebraniu jak największej liczby grzybów. W ogródku Misi Popik i Kudłacz znajdują rannego kreta. Zwierzak jest jednak bardzo słaby i nie wiadomo, czy pomoc dziewczynki nie przyszła za późno. Podczas szkolnej wycieczki Misia poznaje gadającą papugę, która… wcale nie chce gadać. Pewnie dlatego, że coś jej dolega.

Gdzie jest dom borsuka? Czy dziewczynce uda się uratować kreta? Dlaczego papuga jest taka osowiała i nie mówi jak zwykle? Odpowiedzi na pytania znajdziesz w tych wyjątkowych opowiadaniach.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger