W OCEANIE, W ARKTYCE, NA FARMIE- książeczki z okienkami

Trafiły do nas niedawno jedne z piękniejszych książeczek jakie było nam dane czytać ostatnimi czasy. Swoją drogą, nigdy wcześniej nie mieliśmy takowych na naszych półkach więc zdziwienie chłopców było tym większe. Całą rodziną uwielbiamy, gdy w pozycjach dla dzieci poza tekstem czytanym znajdują się dodatkowe elementy i w tym wypadku wydawnictwo Egmont spisało się na medal...


Książki dla dzieci, jakie chcę Wam dziś pokazać pochodzą z serii AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA. ODKRYJ PRZYRODĘ.  Zawarte w nich przezroczyste okienka służące do podglądania żyjących w określonych warunkach zwierząt i mini zagadki- poszukiwanki robią furorę u naszych chłopców. 

 
NA FARMIE to jedna z 3 części, w której zwiedzicie razem z maluchami stodołę, podwórko, pastwiska i pola. Jestem przekonana, że nie jedna nazwa tu Was- dorosłych zaskoczy tak jak i mnie. Ilość tekstu z pewnością zaskakuje bo jest nie wielka jednak dzieci mimo wszystko w bardzo przystępny sposób będą mogły nabyć wiedzę na temat zwyczajów i warunków życia poszczególnych zwierząt.  W każdej pozycji, na każdej stronie w górnym prawym rogu znajdziecie pytanie zachęcające do poszukiwania konkretnego gatunku. Odkryj dziką Arktykę, przewracając kolejne strony z przezroczystymi okienkami. Zobaczysz różne środowiska arktyczne i mieszkające w nich zwierzęta polarne. Przyjrzyj się im uważnie, by podczas tej wyprawy poznać ich jak najwięcej.
Na końcu każdej rozkładówki znajdziecie zdjęcia wszystkich zwierząt zawartych w danej pozycji by jeszcze raz przypomnieć sobie ich nazwy i zobrazować wygląd. W OCEANIE podczas tej wyprawy poznacie niesamowite gatunki morskie oraz życie całego podwodnego środowiska. 

Warto dodać, że przeglądając kolejne strony przezroczyste okienka błyszczą, odbijają światło i dają mnóstwo doznań sensorycznych, których my nieustannie poszukujemy. Te pozycje sprawdzają się zarówno u 3-4 latka, który może po prostu poznawać poszczególne nazwy, łączyć plastikowe zwierzątka, które ma gdzieś w koszu na zabawki z książkami 9 tak robił mój Staś) jak i 7 latka uczącego się czytać. Krótkie teksty zachęcają do czytania i nie zniechęcają objętością Dodatkowym atutem są kartonowe, grube strony, które na prawdę ciężko zniszczyć. 


Wszystkie trzy pozycje znajdziecie tu --> KLIK

3 komentarze:

  1. Też mamy te książeczki- są naprawdę śliczne.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mamy wszystkie tytuły. Zarówno młodszy jak i starszy synek są nimi zachwyceni. 😊

    OdpowiedzUsuń
  3. Zgadzam się, te książeczki są naprawdę fajne. Ciekawa jestem, czy będą kolejne tomy..

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger