Czytam sobie- pierwsze słowa

Wydawnictwo Egmont znamy od dawien dawna i nie skłamie gdy powiem, że towarzyszy nam niemal każdego dnia. W mojej osobistej ocenie ma najlepsze propozycje wielu książek do początkowej nauki czytania dla dzieci w wieku 3-5 lat. W ich ofercie przez 8 lat ukazało się już ponad 100 tytułów serii CZYTAM SOBIE- trzy poziomowego programu wspierania nauki czytania. Od całkiem niedawna można zakupić absolutną nowość i w moim mniemaniu hit, przy którym pracować można już z dziećmi przedszkolnymi. Koniecznie musicie to zobaczyć...● książeczkę „Doktor Ola. Czytam sobie. Poziom 1” Rafała Witka; 
● ruchomy alfabet, czyli karty z literami umożliwiające samodzielne układanie słówek; Alfabet podzielony jest kolorystycznie na samogłoski i spółgłoski. 
● 60 kart edukacyjnych do nauki czytania z książką, w tym 15 kart z obrazkami z książki autorstwa Ewy Poklewskiej Koziełło, 15 kart ze słówkami, 15 kart kontrolnym z obrazkami i podpisami, 15 kart z rymami; 
● dużą planszę z alfabetem; 
● książkę z poradami dla rodziców „Od pierwszej litery do pierwszego zdania”, która ułatwi opiekunom pracę z dzieckiemW dzisiejszych czasach bardzo dużo mówi się o metodzie Marii Montessori i nauce czytania wspieranymi kartami trójdzielnymi. 
Jak z nimi pracować w tym wypadku ? Połóż przed dzieckiem kartę kontrolną z obrazkiem, napisem i pozwól mu wyszukać wśród rozsypanki ( dla mniejszych dzieci i tych, które dopiero rozpoczynają swoją drogę z czytaniem proponuję położyć na środku po 3 elementy do wyboru nie więcej) pasujące elementy. Tym, którym nie wystarcza dopasowanie samego napisu możecie zaproponować poszukanie go w książeczce i odtworzenie napisu z rozsypanych na stole liter. 
Czy tylko w ten sposób możecie się bawić z tym zestawem ? Absolutnie nie! W poradniku, który dołączony jest w każdym opakowaniu znajdziecie aż 35 propozycji zabaw, które  sprawią Wam wiele radości i sprawią, że Wasza pociecha pokocha litery ! 


Znajdziecie tu również książeczkę „Doktor Ola. Czytam sobie. Poziom 1” , która została napisana krótkimi, prostymi zdaniami uzupełnionymi ćwiczeniami z głoskowania, by ułatwić maluchom naukę czytania. Podczas lektury dzieci poznają 23 podstawowe głoski, a wciągający tekst o długości krótszej niż 200 wyrazów nie zniechęci początkujących czytelników.  
Całość może wydawać się niektórym dość droga bo kosztuję około 100 złotych jednakże zaświadczam Wam, że zestaw od wydawnictwa Egmont posłużyć Wam może dobre kilka lat i jest absolutnie wart swojej ceny. 

Zestaw do kupienia tu --> KLIK3 komentarze:

 1. Rewelacyjny zestaw- może kupie naszej 5 latce bo jesteśmy na etapie nauki:)Monika F

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny zestaw startowy do nauki czytania, podoba mi się także to że jest poradnik dla rodziców
  To duży plus

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny zestaw, który posłuży na długi czas... będzie świetną pomocą dla początkujących czytelników, jak i tych bardziej wprawionych - ma wiele zastosować i myślę, że jest wart swojej ceny!!! Super (y)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger