Pasek i Falinka- para niezwykłych królików

Chciałabym Wam przedstawić niezwykłą parę wielkanocnych królików- Paska i Falinkę. Obydwoje bardzo lubią się stroić, zmieniać ubranka a kolorowe paski i fale to ich sposób na radośniejszy dzień... Pokochaliśmy je ze Stasiem od pierwszego wejrzenia :) Dopasowywanie odpowiednich elementów do siebie sprawia Stasiowi w tym przedświątecznym czasie sporą dawkę radości i dodatkowo dzięki tym wesołym zwierzątkom nauka poprzez zabawę staje się jeszcze ciekawsza.


Wydawać by się mogło, że ubieranie tej pary jest bardzo proste- 4/5 elementów- banał... Czy oby na pewno ? Niektóre elementy są do siebie łudząco podobne jednakże różni je poza kolorami jeszcze jeden szczegół- różne długości. Układanki lewopółkulowe Staś opanował już dość dobrze a tu ku mojemu zaskoczeniu pojawiły się problemy- odwzorowywanie zajęło więcej czasu niż dotychczas przy innych tego typu pomocach. To dla nas następny poziom pewnej umiejętności i świetny trening motoryki małej- obracanie, macanie elementów, to również nauka ! Tu trzeba trochę więcej pomyśleć, popatrzeć, pokombinować ;-)


Skład zestawu:
  • 1 podkładka o wymiarach 20 cm x 20 cm
  • 2 głowy zajęcy
  • 16 kolorowych pasów do zajączka Paska
  • 25 kolorowych falbanek do zajączki Falinki
  • „matematyczne stroje” dla zajęcy z liczbami 1-4 i 1-5
  • 12 kart do odwzorowywania
  • stojak
  • pudełko do przechowywania
Jak zapewne się już domyśliliście zdecydowanie łatwiej jest ułożyć naszego króliczka z ubrankiem w paski- ma mniej elementów, są bardziej kontrastowe i po prostu lepiej do siebie przylegają. Falinka to cudowna króliczka jednakże jej ubranko jak na każdą kobietę przystało jest bardziej złożone i rozbudowane. 

Gdy Wasze dziecko nie miało jeszcze styczności z układankami lewopółkulowymi, które polegają w dużej mierze na odwzorowywaniu danego schematu z kart możecie pozwolić mu na zabawę swobodną i dopasowywanie wg własnego uznania. Kto wie, może obudzi się u nich zmysł stylisty ?:) 

Gdy o układankach lewopółkulowych mowa warto dodać, że w zestawie są zarówno karty jak i stojak, który jest bardzo pomocny przy pracy. Każdy z króliczków poza kolorowymi paskami i falami ma również te z wygrawerowanymi cyferkami. Można z nich korzystać na zasadzie swobodnej nauki liczenia ( to etap, na którym aktualnie jesteśmy ) lub najzwyczajniej w świecie porównywać wielkością dane elementy do siebie podczas ubierania króliczków. Pomogą one maluchom poustawiać wszystko w odpowiedniej kolejności. 

FALINKA


PASEK 
Warto wspomnieć, że pokazane powyższe króliczki to nie tylko zabawka, która cieszy oczy. To również pomoc edukacyjna, która wspiera motorykę małą, koncentrację uwagi, logiczne myślenie, rozumienie matematyczne i wspiera naukę kolorów u najmłodszych pociech. Jestem pewna, że zarówno Pasek jak i Falinka przypadną do gustu każdemu maluchowi...

Cały zestaw możecie kupić tu --> KLIK <--2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger