Przyjaciele z podwórka- gra od 2 lat

 Na 21 kwietnia 2021 wydawnictwo Egmont Polska zaplanowało premierę gry planszowej „Przyjaciele. Pierwsza gra” z cyklu Akademia Mądrego Dziecka. W tej przeznaczonej dla dzieci powyżej 2 roku życia grze najmłodsi poznają domowe zwierzęta i kolory oraz nauczą się liczyć i porządkować w zbiory, ćwicząc przy tym małą motorykę.


Dwulatek dynamicznie rozwija się poznawczo, emocjonalnie i społecznie. To idealny moment na wprowadzenie pierwszych gier planszowych, bo dostarczają one stymulacji w wielu aspektach. Gra „Przyjaciele” angażuje wiele zmysłów dziecka i wszechstronnie wpływa na jego rozwój. Pomaga ćwiczyć dłonie i palce, trenuje spostrzegawczość, wspierają rozwój mowy i przyciąga dziecięcą uwagę intensywnymi kolorami i przyjaznymi ilustracjami.W grze „Przyjaciele” celem jest zebranie zestawu zwierzątek. Wygrywa gracz, który zbierze określoną liczbę zestawów jako pierwszy. Z grą „Przyjaciele” dziecko ma szansę nauczyć się nazw zwierząt, rozpoznawania kolorów, koordynacji ruchowej oraz trudnej sztuki dzielenia się z innymi.


Co ważne w gre można grać na kilka sposobów. Zasady opisane w instrukcji opiewają na dwie wersję - dla młodszych i starszych graczy a my mamy jeszcze dodatkowe propozycję. 

UKŁADANKA LEWOPÓŁKULOWA

Jeśli jesteście już z nami długo to wiecie, że tego typu układanki bardzo wspomagają rozwój małego dziecka zarówno w mowie jak i liczeniu, czytaniu czy logicznym myśleniu. "Wciskanie" z powrotem w wytłaczanki elementów wspiera motorykę małą ( musimy tu obracać, dopasowywać itp.). 

Na czym to polega ? My układamy układankę z lewej strony- dziecko odwzorowuje zwierzątka tam samo po prawej stronie. Ważne by robić to od lewej do prawej i z góry do dołu ( nie byle jak).


CO TU NIE PASUJE?


GRĘ MOŻECIE KUPIĆ TU --> PRZYJACIELE

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger