Pierwsze literki i cyferki z Albikiem

Czym jest Albik ? To mówiący długopis, który pozwala dzieciom na odrobinę zabawy podczas nauki a tym samym sprawia radość z tego co w życiu malucha dość ważne. Jak wiadomo nie od dziś nauka poprzez zabawę jest jedną z najbardziej efektywnych metod i sama przetestowałam to nie raz na własnych pociechach.  Sztywna nauka z elementarza nie da tyle efektów co podczas aktywności, które samoistnie zachęcają do ich wykonywania. Warto wziąć pod uwagę, że to co wypracujecie w domu będzie miało ogromne przełożenie na późniejsze lata w szkole. Zachęć do sięgania po mądre książki - nie zmuszaj, pokaż, że warto je otwierać a w takich jak te dzieje się prawdziwa magia... 


Mówiący długopis ? Pisałam już o nim tu --> ZAWODY I DINOZAURY i tu --> PIERWSZE SPOTKANIE Z ALBIKIEM .

Gdy zobaczyłam, że na rynek wchodzą nowości związane z pierwszymi literami i cyframi od razu wiedziałam, że to coś dla nas. Staś obecnie jest w zerówce i w końcu doczekałam się, że zaczyna interesować go zarówno proste liczenie jak i pisanie po śladach pierwszych szlaczków . Chciałabym kłóć żelazo póki gorące i tym samym podsunęłam mu książki, które możecie zaobserwować w tym wpisie. Przyznam szczerze, że spodziewałam się wielkiej euforii i nie zawiodłam się. Nasz maluch z przyjemnością zastępuję swoje ulubione puzzle, które może układać godzinami - interaktywnym piórem. Trafianie w odpowiednie punkty, słuchanie bajek, quizy- to wszystko możecie znaleźć w obu egzemplarzach. 


Każda książka Albika posiada tak zwane " magiczne ikonki", które pozwalają na włączenie długopisu, zrobienie głośniej- ciszej, załączenie quizu o różnym poziomie trudności czy odsłuchanie krótkich lub dłuższych opowieści o wybranym przez Was elemencie książki. Tu prawie każdy obrazek, każda litera ma znaczenie- w co najedziecie uśmiechniętym Albikiem pozwoli Wam to usłyszeć jakiś wydźwięk. Magia ?  


W książce Moje pierwsze cyferki, razem z postaciami z baśni dzieci poznają liczby od 1 do 20, a także rozwiną umiejętności liczenia oraz dodawania i odejmowania. Na końcu książki czeka interaktywna gra planszowa, w której najmłodsi będą towarzyszyć Jasiowi i Małgosi w ich drodze powrotnej do domu. Mnóstwo zagadek do rozwiązania i quizów na spostrzegawczość będzie świetnym sposobem na utrwalenie zdobytej wiedzy o cyfrach i liczbach.


Książka Moje pierwsze literki jest doskonałym wsparciem dla dzieci w procesie nauki czytania. Na kartach książki zostały zaprezentowane litery alfabetu, które dziecko będzie mogło zarówno zobaczyć jak i usłyszeć. Litery są pokazane w formie drukowanej i pisanej, po to, aby najmłodsi nauczyli się rozróżniać oba sposoby zapisu.Na końcu każdej z tych książek znajdziecie grę planszową, która jeszcze bardziej Was do siebie zbliży. Potrzebujecie dodatkowo kostki, pionków i chęci do zabawy. Stając na niektórych elementach jest potrzeba użycia Albika, który mówi co należy zrobić i opowiada krótką historyjkę. Gry świetnie sprawdzą się jako alternatywa do zwykłych, przewidywalnych planszówek. Spotkacie się tu również z bohaterami z danego egzemplarza. 
CYFERKI

LITERKI

6 komentarzy:

 1. Bardzo dużo pozytywnych rzeczy słyszała n o tym Albiku. Świetna pomoc edukacyjna

  OdpowiedzUsuń
 2. Doskonały sposób na naukę i zabawę w jednym. Długopis to wspaniały gadżet, a seria prezentuje się cudnie. Myślę, że to dobry pomysł na prezent.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam na korepetycjach dziewczynkę z 1 klasy, z przyjemnością podsunę te pozycje jej rodzicom.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna seria, Albik ma wielu fanów i nie słyszałabym o dziecku, które nie polubiłoby tej formy zabawy (i nauki przy okazji).

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiałam podsuwać dzieciakom pomysły na zabawę w naukę pisania i czytania, ale takiego Albika wówczas jeszcze nie było, a szkoda, bo pomysł naprawdę bardzo ciekawy. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne połączenie zabawy z nauką 🤩 dzięki Albikowi cyfry i alfabet - same wskoczyć do głowy dziecka 😉 mega fajna pomoc 😁

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger