Zeszyty obserwacji przyrodniczych

Seria zeszytów przyrodniczych z zadaniami zachęca dziecko do przeprowadzenia obserwacji otaczającej go przyrody. Krótkie zadania do przeprowadzenia w terenie, ale także wycinanki i kolorowanki pozwalają utrwalić wiedzę, przekazaną na stronach.


Czy wiecie jak założyć własny ogródek warzywny lub owocowy ? Nie ma wymówek, że nie macie miejsca bo takowy możecie mieć na swoim balkonie czy tarasie ! Nie na każde warzywo potrzeba ogromnych pól uprawnych. Razem z książeczką, którą Wam dziś pokazujemy przekonacie się, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Dowiecie się w jakiej odległości sadzić nasionka i dlaczego nie można robić tego zbyt gęsto, przekonacie się, że wielki ogród można mieć w małej skrzynce a nawet w jutowym worku...Ci, którzy mają te szczęście co my i mają kawałek ogródka być może przekona do sięgnięcia po książkę informacja o użyźnianiu gleby i wyjątkowych właściwościach roślin. Dodatkowo w prostych zadaniach do wykonania nabyjecie wiedzę o tym kiedy co siać i w jakich miesiącach zbierać. To świetna pozycja dla młodych ogrodników...
A może wolicie obserwować ptaki ? Franek niebawem na swoje 9 urodziny otrzyma od nas lornetkę a dzięki niej będzie mógł w połączeniu z zeszytem obserwacji ptaków poczuć jak prawdziwy ornitolog.  Uwielbiamy przyrodę i jej obserwację więc nam te niezwykłe ćwiczenia, zawierające mnóstwo ciekawostek bardzo przypadły do gustu... Znajdziecie je tu :

1 komentarz:

  1. Te nowości kwietniowe są rewelacyjne. Przyroda i zwierzęta to u nas nr. 1 Wspaniałe i interesujące rzeczy.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger