Roszada wśród zwierząt

Mam dziś Wam do pokazania świetną grę, która wymaga strategicznego myślenia i przebiegłości. Kot, słoń, mysz- wszystkie zwierzęta chcą zdobyć jak najwięcej jedzenia w jak najkrótszym czasie ale bardzo się boją siebie na wzajem i krzyżują sobie plany nie mogąc stawać na polach sąsiadujących ze sobą. Zobaczycie jak spędziliśmy przy tej planszówce czas...Co w środku ? 
  • 10 plansz mapy
  • 12 pionków zwierzą ( po 3 dla jednej osoby)
  • 21 żetonów pożywienia,
  • instrukcja


Na rewersie znajdują się liczby, które odpowiadają ilości osób biorącej udział w zabawie. Jeśli jest Was tylko dwoje używacie plansz z numerami 2+, troje 3+ i czworo 4. Plansze możecie układać w dowolnej konfiguracji co sprawia, że za każdym razem rozgrywka może przebiegać nieco inaczej. 
Rozkładamy po kolei pionki ( każdy ma po 3 w danym kolorze) tak, by nie sąsiadowały ze sobą. Pamiętajmy, że słoń boi się mysz, mysz kota a kot słonia. Ta sama zasada obowiązuję podczas późniejszego podróżowania po planszy- żadne z powyższych zwierząt nie może stać na polach ze sobą sąsiadujących. Ważne by każdy z Was starał się jak najszybciej zdobyć 5 żetonów pożywienia choć tu też jest mały haczyk. Słoń zbiera tylko fistaszki, mysz zboże a kot ryby. Komu uda się to jako pierwszemu ? 

Gra ROSZADA WŚRÓD ZWIERZĄT to gra stricte strategiczna wspierająca logiczne myślenie. Rozgrywka ma około 15-30 minut w zależności od umiejętności gracza i przeznaczona jest od lat 8  wzwyż i tu myślę, że wiek jest dobrany odpowiednio. 


Tą grę możecie zakupić tu --> KLIK 2 komentarze:

  1. O jaką fajna gra!!! Lubimy gry planszowe z całą rodziną. ��Monika Flok

    OdpowiedzUsuń
  2. Gry strategiczne są świetne, bo trzeba wytężyć umysł i trochę pogłówkować... :D Roszada jest idealna dla moich smyków i fajnie się sprawdzi przy rodzinnych rozgrywkach (y) Ogólnie bardzo lubimy gry "muduko", więc pora rozejrzeć się za nowościami :D

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger