Zgadnij kto- książki na podstawie słynnej gry

Któż z nas nie grał w dzieciństwie w kultową grę " ZGADNIJ KTO TO "? Bardzo cieszy mnie fakt, że na podstawie tej popularnej zabawy powstała seria detektywistycznych książek dla dzieci wydana przez wydawnictwo Harper Kids. My z Franiem uwielbiamy książki, w których trzeba rozwiązać jakąś zagadkę i przez wszystkie rozdziały wiedzie jakaś tajemnica. Bardzo przypadły nam te, które ostatnio otrzymaliśmy do gustu...


Zgadnij kto to? Panika w wesołym miasteczku to ekscytująca przygoda połączona ze dochodzeniem, w którym przyda się umiejętność zapamiętywania szczegółów i ich logicznego łączenia. Sprawdź co naprawdę wydarzyło się w wesołym miasteczku i kto jest odpowiedzialny za awarię kolejki górskiej. Czy winowajca ma niebieskie oczy? Czy to kobieta czy mężczyzna?  Wykorzystaj system eliminacji podejrzanych znany z gry planszowej i skorzystaj z umieszczonej na początku książki tablicy z postaciami. Przeprowadź swoje śledztwo: odszukaj wszystkie tropy, analizuj wskazówki i zdemaskuj sprawcę. Twoja kolej!
W każdej z książek macie do wykreślania podejrzanych i zaznaczenia czy są winni czy nie winni. Postacie oczywiście przypominają te z gry. 


Zgadnij kto to? Tajemnicze zniknięcie to sposób na nudę i doskonalenie zdolności logicznego myślenia. W szkockim muzeum znika jedyny dowód na istnienie potwora z Loch Ness! Szczęśliwie na miejscu wakacje spędza rodzeństwo, które od razu przystępuje do śledztwa używając gry planszowej. Kto wykorzystał nieuwagę strażnika, żeby ukraść najcenniejszy eksponat? Książka „Zgadnij kto to? Tajemnicze zniknięcie” to wciągająca zabawa, która uczy koncentracji i umiejętności analizy wskazówki za wskazówką. Przeprowadź samodzielnie dochodzenie, zdemaskuj złodzieja eliminując podejrzanych za pomocą listy zamieszczonej na początku książki i odkryj prawdę.Jeśli nie do końca będziecie pewni kogo wykreślić w rozdziałach kryją się podpowiedzi np czytane od tyłu .
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger