Blisko(s)twory zabawy z ziemią

W zeszłym tygodniu pokazałam Wam jak można fajnie bawić się wodą w różnych stanach skupienia --> Blisko(s)twory zabawa wodą . W tym tygodniu autorka projektu wysłała nam propozycję zabaw z kolejnym żywiołem- ziemią. Nie byłabym sobą gdybym trochę ich nie zmodyfikowała i pokazała Wam, że warto bawić się tym, co ogólnie dostępne. My się brudu nie boimy a Wy ? :)


Franio jako duży przedszkolak wie jak powstaje błotko. Postanowił pokazać młodszemu bratu, że nie tylko w deszczowe dni można się nim bawić i można stworzyć je samemu nie czekając pochmurne dni :)


Mieszanie, przesypywanie, przelewanie, przekładanie to coś co każde dziecko uwielbia. Dzięki takim zabawom rozwijają się obie półkule mózgowe jednocześnie, więc warto ćwiczyć to jak najczęściej :) Dobrze jest wrzucić w tą masę kamienie, nakrętki, muszelki i pozwolić dziecku je "wyławiać" łopatką lub ręką. 


Kolejny pomysł zaczerpnęłam z wysłanych nam propozycji . Malowanie błotkiem, próbowaliście kiedyś ? Nie? Dla nas też to był pierwszy raz :) 


Ziemia to nie tylko połączona woda i piasek. Ziemia to również trawa, rośliny, które warto po dotykać, zbadać rękoma i nogami :) Porozmawiajcie przy tym z dzieckiem, spytajcie co jest wg niego przyjemniejsze- dotyk trawy, mokrej ziemi a może zwykłego suchego piasku ? 

 
2 komentarze:

  1. super zabawy ;) moje dzieci jak były mniejsze to potrafiły nawet 2 godziny przesiedzieć w piaskownicy i się bawić oczywiście musiała być woda bo z nią była przygoda :D

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger