Czajniczek i król Ptaków- książki z przesłaniem

Książki, które bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły. Przyznam szczerzę, że gdy dowiedziałam się o tytułach byłam sceptycznie nastawiona. Jak można napisać fajną książkę dla dzieci o czymś co używamy tylko w kuchni ? Co do drugiej pozycji miałam obawy, że moje dzieci są na nią za małe. Tym razem troszkę zaryzykowałam i absolutnie nie żałuję. Gdy dostałam je w swoje ręce bardzo, ale to bardzo pozytywnie się zdziwiłam. Kolejne, duże formaty stoją w naszej biblioteczce i w ciągu tygodnia każdą przeczytaliśmy co najmniej 3/4 razy ! :)


"Czajniczek" to książka o małej Biance, którą mama wysłała do sklepu właśnie po przedmiot niezbędny do ugotowania wody. Uznając, że dziewczynka jest już duża, dała odliczoną sumę ale nie określiła konkretnej drogi. Ta jak się okazało była pełna niespodzianek.

Książka bardzo pobudza wyobraźnię i pozwala z łatwością wczuć się w rolę przebywającej trasę Bianki. Dziecko czytając wraz z rodzicem z chęcią podejmuję rozmowę i odkrywa nowe doświadczenia. Maluch może wywnioskować, że w życiu ważna jest odwaga podczas podejmowania decyzji i empatia. Dzięki temu, że dzielimy się czymś z innymi, możemy zyskać przyjaciół i wiele pozytywnych emocji.

Format: 285 x 365 mm

"Król ptaków" to równie ciekawa pozycja. Dużo bardziej ograniczona kolorystycznie ale nie wszystko złoto co się świeci jak powiadają. Z łatwością, mimo barw można rozpoznać ptaki, które zresztą są bardzo dobrze opisane. Czytając tą książkę dowiemy się, że nie wszystkie osobniki latają, nie wszystkie potrafią się odnaleźć w grupie innych gatunków.

Każdy na swój sposób chciałby zostać królem gromady. Wspólnie zdecydowali, że zwycięzcom, będzie ten, który jako pierwszy doleci do słońca . Czy komuś to się uda? Powiem Wam jedynie, że zwycięzca może  Was bardzo zaskoczyć :) Nie siła, nie odwaga się tu liczy a spryt...Format: 260 x 360 mm

W obydwu książkach wydwnictwa DRAGON wielkim atutem jest to, że główną uwagę przyciągają ilustrację - w jednej bardzo kolorowe, w drugiej czarno- biało- pomarańczowe ale w każdej wyraziste i oddające sens czytanemu, krótkiemu tekstu. U nas po przeczytaniu każdej strony było ogromne zaciekawienie kolejną i trwała nie kończąca się dyskusja :) Moi synowie je pokochali a Wy niebawem będziecie mieli okazję je u zdobyć :)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger