Monopoly Peppa Pig

Jest ktoś , kto nie zna kultowej gry Monopol ? Jest ktoś kto nie zna małej, różowej świnki Peppy ? Okazuję się , że obie rzeczy można ze sobą połączyć. Osobiście poznałam świat kupowania pól, miejsc, stawiania domków, hoteli dopiero gdy miałam około 14 lat. Bardzo miło wspominam długie godziny spędzane przy grze czas z najbliższymi. Okazuję się, że dziś mogę pograć z moim 4,5 letnim synem. Nasuwa się pytanie : "jak grać w taką grę z małym dzieckiem"? Już Wam mówię...


Zasady są niesamowicie proste. Tu nie stawiasz hoteli, nie kupujesz miejsc- tu chodzisz w odwiedziny do innych zwierzątek.. Gdy staniesz na jakieś pole możesz za nie zapłacić i postawić kalosz swojego koloru. Jeśli przeciwnik stanie na polu przez Ciebie "zdobytym" oddaje swojego pieniążka Tobie . Podczas gry można trafić na miejsca, w których czekają ciekawostki np. w samochodzie Pana Lisa ukryte są pieniądze do wzięcia a niektórzy z Was z pewnością będą mieli przyjemność odkryć karty z niespodzianką Pani Królik.

Plansza zawiera 24 pola w tym 16 z bohaterami bajek
Pieniądze mają nominał 1M a obliczenia są tu bardzo łatwe- najdroższe pole to koszt 5M
Pionki: kolorowe samochody, którymi podróżujemy po planszy i kalosze, które zostawiamy u przyjaciół w odwiedzinach.

Gra dedykowana jest dla dzieci powyżej lat 4. 
Jeśli szukacie gry, która zajmie Wam czas na dłużej w chłodne, jesienne wieczory i nie tylko to Monopoly jest właśnie dla Was. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger