Grajmy z maluszkami- moje pierwsze gry cz.1

Jak możecie zauważyć wśród naszych gier króluje firma Granna absolutnie. Dlaczego ? Dlatego, że gry są dość różnorodne, wpierają, uczą i bawią zarazem a żeby tego było mało nie kosztują majątku. Dodatkowym atutem prawie wszystkich pozycji jest plakat edukacyjny i bardzo dobre wykonanie.

Po lewej stronie widzicie ulubioną część gier Frania po prawej nowości Stasia. Uwielbiamy te półeczki bo wiemy, że gdy sięgniemy po jakąkolwiek pozycję, nie będziemy się nudzić. Dziś mam zamiar pokazać Wam nasze 3 z 5 gier z serii "już gram" dla dzieci w wieku od 2 do 4 lat.W zestawie MAMUSIE znajdziecie :
12 dwuelementowych puzzli 
Instrukcje
Plakat edukacyjny


To pierwsza gra, po którą postanowiliśmy sięgnąć. Cała zabawa polega na tym, że dopieramy pary jak sama nazwa wskazuję - dziecko do rodzica lub możemy bawić się w tak zwane "memo" odwracając puzzle obrazkiem do dołu. Z tymi dziećmi, które jeszcze nie mówią pełnymi zdaniami warto naśladować odgłosy wspierając przy tym rozwój artykulacji.

Dostrzec tu można, że każda mama jest dla swojej pociechy bardzo ważną osobą. Mamusie karmią, bawią się z maluchami, pocieszają, tulą, uczą. Gra jest pełna ciepła i pozytywnych emocji.
Zabawa ta ćwiczy spostrzegawczość i jak każde puzzle wspiera motorykę małą.


My bawimy się głównie w ten sposób, że ja rozkładam puzzel bazowy i 3 różne poniżej pozwalając dziecku na wybór odpowiedniego. Stopień trudności uzależniamy od wieku i możliwości dziecka.
DOMKI to nowość wydawnictwa Granny. Grać można na kilka sposobów między innymi:
- łączymy zwierzęta do ich domków
- dobieramy cienie do zwierzątek
- rozmawiamy na temat poszczególnych miejsc, rozszerzamy wiedzę na temat danych zwierzątek znanych nam z lasu, gospodarstwa, farmy czy nawet najbliższego otoczenia. Byś może małe dziecko nie widziało jeszcze na żywo kury, konia czy wiewiórki ale psa zna na pewno prawda?

W pudełku znajdziecie :
8 plansz domków
8 żetonów zwierzątek
Instrukcja
Plakat edukacyjny
Myślę, że trzy latek na pewno sobie poradzi jednak szczerze muszę przyznać że dwulatek może mieć problem ( choć pewnie nie każdy). Dlaczego ? Na planszy z domkami są mylne zwierzątka, myślę, że łatwiej by było gdyby tych zwierząt nie było tylko czy oby o to właśnie chodzi by było łatwiej ? Przy budzie np chodzi gęś, przy koniu kot, przy lisie mysz- to zmyliło mojego Stasia :) Strona z cieniami bardzo mi się podoba.Jak w każdym pudełku tu również znajdziecie plakat edukacyjny, który po drugiej stronie zawiera instrukcję obsługi wraz z propozycjami zabaw.
ZWIERZĄTKA to nic innego jak znane wszystkim domino. Spotkałam się z tym, że dzieci mają kilka gier na swoich półkach a nie mają zwykłego domina. Ja takową grę uważam za MUST HAVE każdego dziecka ! :) Dobieranie bliźniaka, nauka kolorów, logiczne myślenie i spostrzegawczość- ta pozycja jest chętnie brana nie tylko przez najmłodszego członka rodziny ale i przedszkolaka.  Osobiście bardzo lubię grać w domino. Jak w nią grać wie chyba każdy więc nie ma potrzeby opisywanie szczegółów jednak jest coś co mnie urzekło szczególnie- bardzo przyjemne dla oka ilustracje. Maluszkom dobieranie ułatwia fakt, że każda para zwierzątek jest na innym kolorystycznie tle.

W pudełku znajdziecie :

- 27 kartoników domina

- Instrukcja
- Plakat edukacyjnyWraz z plakatem możecie podjąć próbę nauki liczenia a w instrukcji poza zasadami tradycyjnej gry znajdziecie quiz.3 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger