Absolutnie dziki wyścig z Oskarem i Albertem

Całkiem niedawno wydawnictwo Zielona Sowa wydała bardzo ciekawą książkę, z mnóstwem obrazków, szczegółów, zagadek, która przypadnie do gustu zwłaszcza małym poszukiwaczom przygód uwielbiających poznawanie przyrody. ABSOLUTNIE DZIKI WYŚCIG to ogromnego formatu pozycja, którą przegląda się strona po stronie z ogromną ciekawością. Mój niespełna 6 latek nie dał mi  złapać oddechu i kazał sobie czytać wszystko, pokazując przy tym kolejne dialogi głównych bohaterów. Co ciekawe nie jest to zwykłe opowiadanie. Nie raz już wspomniałam w swoich wpisach, że te " nietypowe" książki pochłaniają nas najbardziej. 


Albert Wiercipięta i Oskar Mądrala, to dwóch kolegów z klubu, którzy wbrew pozorom, mimo wspólnego spędzania czasu bardzo się od siebie różnią charakterami. Obydwaj chcą zdobyć Nobla w dziedzinie przyrody i obydwaj chcieliby mieć go na własność. W pogoni za nowym gatunkiem motyla, który każdy z nich chce opisać i odkryć przed światem ścigają się i napotykają na wiele przeszkód, których jesteśmy świadkami. Przez całą książkę podążamy za nimi poznając wiele ciekawych nazw zwierząt, odgadujemy zagadki, przechodzimy przez labirynty i najzwyczajniej w świecie trenujemy spostrzegawczość. 

Oskar i Albert przemierzają gęsty las, morze, rafę koralową, suchą pustynię, dziką sawannę, wpadają na szczyt wysokiej góry, z której lawina i balon zaprowadza ich na ziemię skutą lodem. To tylko część miejsc, które możecie razem z nimi odwiedzić a we wszystkich czeka mnóstwo ciekawostek, zwierząt, w każdej zagadka do rozwiązania dla czytelników i ukryte literki, o których użyciu dowiecie się na samym końcu książki. Czy uda im się zdobyć nagrodę Nobla o której marzą? Kto z nich wygra? A może przekonają się, że najważniejszą nagroda w życiu jest przyjaźń ? Musicie się o tym przekonać trzymając w rękach tą książkę. Nie zawiedziecie się. 

  Bardzo polecam tego typu książki dla dzieci, które chcą poznawać świat poprzez zabawę i wesołe historyjki bohaterów.


Tą książkę możecie kupić tu --> Absolutnie dziki wyścig

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger