Rok w ogrodzie- życie zwierząt i roślin w Twoim najbliższym otoczeniu

Wiosna zawitała do nas na dobre. W przyrodzie zaczęły kwitnąć kwiaty, drzewa, zwierzęta wybudzają się z zimowego snu a do swoich gniazd zlatują się od jakiegoś czasu bociany. Uwielbiamy obserwować zmieniający się świat a od teraz wiemy, że nie wszystko wraz ze zmianami za oknem można zobaczyć gołym okiem. Rok w ogrodzie wydawnictwa Adamada zdradziło nam mnóstwo sekretów, które rozgrywają się w pobliskich ogrodach i łąkach.

Gdzie zimują ważki? Czy osy mieszkają w hotelach? Kiedy kwitną tulipany i narcyzy ? Gdzie trzmiele zakładają swoje gniazda i co robi dżdżownica głęboko pod ziemią ? - odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie właśnie tu...

Ta pozycja skierowana jest do przedszkolaków i dzieci wczesnoszkolnych, które chcą zaczerpnąć wiedzy na temat zwierząt z pobliskich ogrodów i łąk oraz roślin zmieniających się wraz z nadejściem kolejnych miesięcy. Na każdej stronie zobaczyć można mnóstwo kolorowych obrazków, zaczerpnąć informacji min na temat życia podziemnego kretów, ryjówek czy dowiedzieć się więcej o rozwoju żaby.  Jestem pewna, że nie każdy z Was, dorosłych wie, czym różni się Wroniec od Gawrona  i jak śpią jeżyki prawda? Wszystko napisane jest bardzo zrozumiałym dla maluchów językiem a i Wam wspólne czytanie sprawi dużo radości. Ukryte okienka z pewnością urozmaicają przeglądanie kolejnych stron . W środku znajdziecie kreatywne niespodzianki. Wspólnie z dziećmi wg instrukcji możecie w prosty sposób zrobić karmnik dla ptaków z doniczki czy domek dla owadów z zebranych leśnych skarbów. 
Jak widzicie książka podzielona jest na pory roku a tym samym na miesiące, na które one przypadają. Jedna strona- jeden miesiąc. Ta pozycja jest świetnym pomysłem na wspólnie  spędzenie czasu a przy okazji nauczyć się można wielu ciekawych rzeczy o otaczającej nas przyrodzie.

Zilustrowała:Aneta Žabková
Przełożył:Piotr Salewski
Stron:20
Oprawa:twarda

Do kupienia od 4go maja 2018.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger