Misia i jej mali pacjenci wyjazd na Mazury i Poradnik młodego weterynarza

Z Misią mamy styczność po raz pierwszy ale na pewno nie ostatni. To niesamowite książki dla wszystkich fanatyków przyrody i zwierząt a takowym z pewnością jest mój Franek. On uwielbia obserwację owadów w naszym ogrodzie i z przyjemnością zagląda do atlasu, w którym opisany jest wygląd, zwyczaje czy cechy charakterystyczne zwierząt. Być może będzie z niego jakiś słynny zoolog, treser czy weterynarz ? Póki co zatrzymujemy się na tym, co może robić dziecko by pomóc tym zwierzakom, które są dla niego bezpieczne i czytamy opowieści inspirując się wyczynami bohaterów. Jedną z takich bohaterek można nazwać małą, 7 letnią, rudą dziewczynkę, która nie boi się nowych wyzwań, rozumie język zwierząt i chętnie pomaga wszystkim, którzy tego potrzebują. Sami z pewnością nie odważylibyśmy się podejść do bobra, jelenia czy bociana ( pewnie nawet gdybyśmy się zdecydowali spłoszylibyśmy je) a ona robi to bez odrobiny strachu i zawsze z chęcią niesienia pomocy. Zwierzęta, które w poprzednim zdaniu wymieniłam nie sa przypadkowe. To właśnie je wspiera w najnowszej książce wydawnictwa Zielona Sowa " Misia i jej mali pacjenci wyjazd na Mazury". 


Podczas wycieczki kajakowej na którą nasza siedmiolatka wybiera się wraz z dziadkiem spotykają Bobra, który choć jest niezwykle przestraszony ma problem z oczkiem. Jego oczku dokucza drzazga, której nie daje rady wyjąć sam. W kolejnym rozdziale przyjaciel Misi piesek Popik po ulewnej burzy znajduje bociana z chorą nóżką, któremu potrzebne jest schronienie na czas choroby a w ostatnim mamy przyjemność poznać jelenia zaplątanego w siatkę ogrodzeniową. Czy dziewczynce uda się pomóc im wszystkim ? Czy ma potrzebne narzędzia i mnóstwo odwagi ? Musicie zajrzeć do tej powieści...
W pakiecie z opowieściami z mazur chcielibyśmy bardzo polecić "PORADNIK MŁODEGO WETERYNARZA", po którym również oprowadza główna bohaterka Misia. To właśnie z nią macie wraz z dziećmi okazję poznać zwyczaje leśnych zwierząt, przekonać się, czy będziecie dobrymi towarzyszami dla piesków choćby ze schroniska i uzyskacie informację czym dokarmiać ptaki czy kaczki. Do tej pory myśleliście, że niezjedzony przez Was chleb będzie dla nich najlepszym pożywieniem i zabieraliście go na spacer do parku ? Okazuje się, że jest to dość poważny błąd. 
Ta książka to nie tylko poradnik! Tu znajdziecie również mnóstwo quizów, zagadek, krzyżówki oraz zadania kreatywne. Będziecie mieli możliwość zaprojektowania gabinetu weterynaryjnego swoich marzeń, będziecie mogli stworzyć swoje własne pieczątki, będziecie mogli wkleić zebrane w lesie liście, zdjęcia ze spaceru, na którym zaobserwujecie owady czy choćby psy sąsiadów. Pamiętajcie, by zapytać o możliwość zrobienia im zdjęcia zanim to zrobicie :)

 Ta pozycja to mnóstwo aktywności, które spodobają się wszystkim wielbicielom zarówno książek o Misi jak i tych, którzy jeszcze jej nie znają a kochają zwierzęta tak jak my ! 

1 komentarz:

  1. Jeśli chodzi o takie nietypowe kierunki, to polecam wyjazdy do Belgii, nie musicie samolotem. Są też busy w dobrej cenie - https://www.belgia.busy.travel/
    Ogólnie to naprawdę fajny motyw. Kwestia jedynie taka, co lubicie. Tam jest co zwiedzać.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger