Wszechświat z Albikiem - 100 kawałków dających mnóstwo wiedzy i radości

O niesamowitej serii CZYTAJ Z ALBIKIEM pisałam Wam jakiś czas temu a kto nie pamięta może szybciutko nadrobić --> klik . To interaktywne zdobywanie wiedzy poprzez zabawę z książkami i magicznym długopisem. Znajdziecie w nich mnóstwo ciekawostek dotyczących życia codziennego, życia zwierząt, życia na różnych kontynentach i zakątkach świata a nawet nauczyć się można nowych słówek w języku angielskim. Jako, że każda pozycja przeznaczona jest do odpowiedniego wieku tak z np Mojego pierwszego elementarza zachwyceni będą nawet 3 latki. Zasada obserwacji i przyswajania wiedzy polega na klikaniu piórem w obrazki ( możecie zobaczyć to na filmiku na samym dole).

Czytaj z Albikiem to nie tylko magiczna zabawa z książkami, które potrafią mówić. Na stronie producenta znaleźć można dwa instrumenty muzyczne - pianinko i bębenki kompatybilne z długopisem z zestawów z książkami oraz puzzle, które u nas okazały się strzałem w 10. To 100 kawałków, które po złożeniu dają niekończącą się dawkę zabawy i nauki w jednym.


Wszechświat bo o nim mowa to spora dawka wiedzy o kosmosie. Mój 6 latek jest zafascynowany informacjami o planetach, gwiazdach, kosmicznych obiektach i wynalazkach służących do poznania kosmosu. Dzięki puzzlom dowiedział się min, że to suczka Łajka w ramach radzieckiego programu kosmicznego została pierwszą, żywą istotą na orbicie ziemi a jako pierwsi na księżycu byli amerykanie N. Amstrong i B. Aldrin. Przekonał się, że kosmici, o których głośno w bajkach na żywo nie istnieją a droga mleczna to galaktyka w której znajduje się układ słoneczny. To tylko kilka cennych wiadomości, które z pewnością przydadzą się w późniejszym wieku szkolnym.

Razem z Albikiem można posłuchać krótkich ciekawostek, bądź dłuższych wypowiedzi na temat poszczególnych elementów- to Wy decydujecie o tym, co Was w danej chwili interesuje. To nadal nie wszystko. Gdy dowiecie się już, którą planetą od słońca jest ziemia i gdzie znajduje się choćby gwiazdozbiór lwa możecie przejść do kolejnego etapu i sprawdzić swoją wiedzę . Na planszy macie możliwość wyboru trzech poziomów trudności quizów.W jednym odpowiedzi szukacie na wszystkich puzzlach, na drugim ciut trudniejszym odpowiadacie za pomocą odpowiedzi "prawda/fałsz" a w najtrudniejszych pytaniach macie 3 możliwości wyboru odpowiedzi a,b,c .

Żeby zdobywać wiedzę o kosmosie musicie posiadać magiczny długopis a ten dostępny jest w zestawie z książkami np w sieci sklepów SMYK. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger