Paleta PUS pomocą w rozwoju dziecka

Czas świątecznej laby zakończony i czas wrócić do obowiązków dnia codziennego. Być może "obowiązek" to zbyt wygórowane słowo ale postawiłam sobie za cel terapię z własnym dzieckiem choćby po pół godziny dziennie w tych dniach, których nie jest w przedszkolu by nie osiadł na laurach i by jego koncentracja i wiedza ogólna cały czas była na jednym poziomie. Jak większość z Was wie, Staś jest dzieckiem z zaburzeniami rozwojowymi i jego trzeba wspierać bardziej choć i Franio świetnie się bawi przy tym, co chcę Wam dziś przedstawić. Stawiam na naukę poprzez zabawę i chcę, by moje pociechy dobrze się bawiły nie koniecznie wiedząc, że rozwijają lewą półkulę mózgu, tworzą nowe receptory i kształtują przy tym mowę. Jak to robię ?  Są takie pozycje na mojej półce z pomocami, których nigdy ale to przenigdy nie może zabraknąć. Ostatnio pokazałam Wam na blogu system PUS czyli POMYŚL, UŁÓŻ I SPRAWDŹ --> zobacz . Kolejną rzeczą tego samego wydawnictwa, która jest niesamowita w swojej prostocie to PALETA. 

Co ciekawe zestawy, które do zaoferowania ma wydawnictwo EPIDEIXIS są przystosowane dla dzieci od 3 do 10 lat w zależności od wybranego tytułu. W ofercie znaleźć można zarówno dopasowanki dla malucha jak i dodawanie, mnożenie, naukę czytania dla dzieci w wieku szkolnym. Bogaty wybór sprawia, że raz zakupiony zestaw startowy ( paleta plus 12 krążków) będzie służyła na długie lata.Jak z nią pracować i jak to właściwie działa ?

Rozkładacie z dzieckiem krążki dookoła palety, wybieracie jedną z plansz w zależności od możliwości dziecka ( nie za trudne by nie zniechęcić ) i prosicie by dopasowało wg pokazanego przez Was wcześniej wzoru ( w środku koła krążki z zewnątrz muszą do siebie na wzajem pasować). Jako, że z małym dzieckiem bądź z tym, który ma jakiekolwiek zaburzenia rozwojowe pracujemy my rodzice czy terapeuci tak starszaki o naturalnym rozwoju mogą poćwiczyć samodzielnie. Zestaw wspiera samokontrolę, koncentrację i naukę logicznego myślenia. Dziecko odwracając planszę ma możliwość samodzielnie sprawdzić, czy zadanie przez niego wykonane zostało zrobione poprawnie.
PALETA jest ceniona i polecana przez wychowawców, nauczycieli, terapeutów. Praca z PALETĄ pobudza i rozwija dziecięce zdolności, uczy wytrwałości i samodzielności, wzmacnia koncentrację, pozwala przezwyciężać trudności, jakie mogą pojawiać się w procesie edukacji.
  

Na zdjęciach ponoiżej możecie zobaczyć jak niektóre elementy Staś połączył źle co sprawdzić może poprzez odwrócenie karty :A tu zadania dla dziecka starszego czyli dodawanie i odejmowanie w zakresie 0-20 . Świetny trening dla pierwszoklasistów( ZOBACZ ).

5 komentarzy:

 1. MiałaM przyjemność ją poznać i uważam że jest świetna!

  OdpowiedzUsuń
 2. Już na kilku blogach widziałam tę paletkę - i dochodzę do wniosku, że musimy się w nią koniecznie zaopatrzyć :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oooo to coś co chętnie sprawię mojemu dzieecku

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiamy z córeczką gry edukacyjne. Z pewnością kupię jej paletę i będziemy się z nią uczyć :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger