Opowiedz mi... Dzieci pytają o intymne sprawy

Lektura, która może wywołać mnóstwo kontrowersji. Poradnik, który wzbudza ciekawość a zarazem części z Was trudno będzie ją czytać z powodu wstydu. Ale czymże właściwie jest wstyd ? Czy należy się wstydzić intymnych pytań, które zadają nasze własne dzieci ? Czy wolisz by o sexie, miesiączce i ogólnym dojrzewaniu dowiedzieli się z gazet, internetu i obcych ? Ja zdecydowanie nie ! Ja wspomagam się niesamowitą książką... 
W tej nie wielkiej pozycji znaleźć można odpowiedzi na pytania, które często nas dorosłych zaskakują gdy wypływają z ust nastolatków. Myślę uparcie, że my jako rodzice, nie powinniśmy zostawiać naszych pociech bez odpowiedzi , nawet gdy rozmowa wydaje nam się być trudna do przeprowadzenia. 


99 autentycznych dziecięcych pytań o intymne sprawy, 99 przystępnych i wyważonych odpowiedzi ? i 99… naprawdę śmiesznych ilustracji.Dlaczego ludzie się całują? Czy to przykre mieć miesiączkę? Czy można nie dojrzewać? Czy seks jest zabawny? Czy dziecko w brzuchu może puszczać bąki? Co to jest cesarskie cięcie? Czy po każdym seksie rodzą się dzieci?

Książka powstała z pytań, które zostawały zadawane przez dzieci ze szkoły podstawowej w nieczech podczas zajęć nauczycielce i autorce zarazem Pani Katharinie von der Gathen. Gdy przeprowadzała ona lekcję na zasadzie naszych polskich nauk o życiu w rodzinie Pani Katharina prosiła swoich uczniów by na małych karteczkach zadawali jej pytania, które ich nurtują a nie chcą bądź wstydzą się zadać innym. Oczywiście były to pytania anonimowe. W formie takowych karteczek z zabawnymi ilustracjami została stworzona ta niezwykła "encyklopedia wiedzy o intymności". 

Wydawnictwo dwie siostry w moim mniemaniu bardzo dobrze zrobiło, że wydali ją na rynek. Doskonale zdają sobie sprawę z tego, że odbiór może być różny bo różna jest wrażliwość czytelników jednak wierzę, że we większości odbiorców znajdą swoiste poparcie ! 
 Część pytań jest dość zabawnych, część bardzo intrygujących. Co ciekawe nie są one ułożone w żaden sposób więc można je przeglądać zarówno od przodu, od tyłu bądź wyszukując w spisie treści zagadnień, które nas interesują. 


Zachęcamy rodziców, by najpierw zapoznali się z tekstem sami ? to wy najlepiej znacie swoje dziecko i umiecie najtrafniej ocenić, jakie treści będą w danym momencie najbardziej adekwatne do jego potrzeb. Mamy nadzieję, że uznacie Odpowiedz mi! za pożyteczne źródło wiedzy.

Naszą pozycję mamy dzięki niezastąpionej księgarni --> TANIA KSIĄŻKA


5 komentarzy:

 1. Świetna pozycja! Chyba sobie ją sprawie już na przyszłość, aby nie zaskoczyło mnie żadne z tych trudnych pytan!

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna książka, to wszystko jeszcze przede mną. Póki co nie rozpoczynam tego tematu z Olkiem, bo nie wykazuję takiej potrzeby. Ale w przyszłości myślę, że książka będzie mi przydatna.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawa publikacja! Myślę że za jakiś czas może się nam przydać. Ps. Ciekawa jestem jak została wytłumaczona odpowiedź na pytanie 29 :-D

  Naprawdę interesująca książka, która z checią sama bym przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hahaha a weź to wytłumaczyć dziecku jego tokiem myślenia:D

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger