Gry do plecaczka UBONGO i BITS

 Dziś chciałabym Wam pokazać świetne gry logiczne, które można zabrać ze sobą w każdą podróż. Niewielkie rozmiary sprawiają, że zmieszczą się do każdej torby a wspólna rozgrywka nie tylko zbliży Was do siebie ale i pozwoli świetnie zabić nudę np w podróży pociągiem czy samolotem. Obydwie gry sprawdzą się w przypadku dzieci powyżej 8 lat. Zobaczcie na czym polegają...To mini wersja znanej już nam wcześniej UBONGO, którą opisywałam tu --> klik . Na naszym stole gości dość często z powodu możliwości grania zarówno samodzielnie jak i w większym gronie. Szybkie rozgrywki logiczne polegają na ułożeniu na wylosowanej karcie wzoru z trójkącików. 

Na jednej stronie zauważyć można, że poziom jest łatwiejszy i używamy tylko 4 kafelków, na drugiej wszystkich 7. Uproszczeniem jest fakt, że na każdej stronie z oznaczeniem " a " pokazane są, które kafelki biorą udział w danej układance. 


Elementy gry
 32 karty (64 łamigłówki) 
28 kafelków (4 zestawy po 7)
instrukcja

 


Tu kolejne etapy :

1. Przygotowujesz sobie klocki, które będą Ci potrzebne  ( 4 z 7)


2. Układasz jak najszybciej wzór z kartki:


3. Po zakończeniu krzyczysz " UBONGO" i zdobywasz punkt. 


Mogę Was zapewnić, że układanie nie jest tak proste jak się wydaję. Sama mam nie jednokrotnie z tym problem i wyprzedza mnie Franio :) Świetna zabawa dla całej rodziny. Elementy gry :
• 56 kafelków (po 14 dla każdego gracza)
 • 6 kafelków startowych 
• 4 plansze
• 4 rampy
• 9 kart zadań 
• 14 kart budowy  


Na początku miałam wrażenie, że zasady gry są dużo bardziej skomplikowane niż w poprzedniej układance. Po głębszym wczytaniu się w instrukcję zorientowałam się, że póki co na początku zabawy z tą grą idealnym poziomem dla nas będzie ten 1 ( są 3 ). Fajne jest to, że nie trzeba się rozpędzać i zniechęcać dziecka przechodząc od razu z poziomu na poziom a można zostać na podstawach tyle ile się chce- to wy dostosowujecie grę do Waszych potrzeb i możliwości. 


Każdy gracz otrzymuje planszę oraz zestaw kafelków, które będzie układał opuszczając kafelek od góry w dół, póki nie zatrzyma się na dole planszy lub 
na innym kafelku. Co rundę określa się kafelek, który należy wstawić na swoją planszę. Aby wygrać, należy tak kombinować z ustawieniem kafelków na kartach zadań, by zdobyć jak najwięcej punktów. Wygrywa gracz, który ułoży najlepiej punktowane wzory. 
Gra „BITS”, podobnie jak „Ubongo Trigo”, również posiada tryb rozgrywki dla jednego gracza. 


Karty poziomów, kafelków startowych ( do wylosowania po jednym dla każdego gracza) i w największej kupce karty pokazujące klocki, które z Waszych zbiorów używacie po kolei ( tu nie ma przypadkowego układania). 


Gry możecie zakupić w promocyjnych cenach tu :
2 komentarze:

  1. Jak dla nas te gry to hit wiosny:) do plecaka na wycieczki świetne są .Bits najlepsza, a Ubongo ogrywaja mnie dziewczyny:)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger